"להוריד אותם, להרוג אותם"

בסרט שצולם במהלך פינוי מגרון, נראים מספר שוטרים כשהם קוראים קריאות גנאי לעבר הנערים שהיו על אחד הגגות. המשטרה: הכל נעשה כחוק.

ישי קרוב , י"ט באלול תשע"ב

שוטרים במגרון
שוטרים במגרון
צילום מסך

שוטרים שהגיעו בתחילת השבוע לפנות את תושבי מגרון מבתיהם, נתקלו בבני נוער שבאו למחות על ההרס ושהו במשך זמן רב על אחד הגגות.

בסרטון שצולם במהלך הפינוי (החל מדקה 12:00), נראים חלק מהשוטרים המנסים להוריד את הצעירים מהגג, כשהם קוראים, "להוריד אותם, להרוג אותם".

אחד השוטרים אמר לאחד מבני הנוער, "בוא הנה אתה מת. אתה תמות". לאחר שנלקחו הנערים למעצר אמר השוטר שהיה בהסעה לאחד הנערים, "יש לך מזל שאתה מצולם".

בעקבות פרסום הסרטון, פנה ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) במכתב דחוף לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' בו דרש להדיח את הקצין שהורה לפקודיו להרוג את הצעירים.

"קצין שנותן הוראה להרוג מפגינים, גם אם הם מאוד מאוד מרגיזים אותו אין מקומו במשטרת ישראל ונדמה לי שטוב יהיה אם גם עוד לפני נקיטת צעדים משפטיים תורה להדיח את הקצין ולהרחיקו ממגע עם אוכלוסיה", ציין ח"כ בן ארי במכתבו.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה כי "פינוי מגרון מתושביו בוצע בשיתוף פעולה מלא עם אנשי המקום, תוך שמירה מירבית על על כבודם ופרטיותם של המתיישבים". 

במחוז מציינים כי ערב הפינוי פלשה קבוצה של קטינים, והתבצרה במבנה ובגג של אחד הקרוואנים, ולמרות התנגדות שכללה שפיכת שמן ומים מהגג, פונתה הקבוצה אף היא כחוק וללא נפגעים, "במידה ותוגש תלונה על התנהגות לא נאותה היא תטופל בהתאם".