ממחר: נתיב בלעדי לאוטובוסים מנתניה להרצליה

החל ממחר, השול הימני בין מחלף פולג לצומת כפר שמריהו, יהפוך לנתיב תחבורה ציבורית בלבד.

ישי קרוב , כ"ה באלול תשע"ב

כביש נתיב
כביש נתיב
צילום: פלאש 90

השול הימני של כביש החוף (כביש מס' 2) בקטע שבין מחלף פולג לצומת כפר שמריהו, יהפוך, החל ממחר (חמישי) לנתיב תחבורה ציבורית בלבד.

הכשרת הנת"צ מבוצעת במסגרת תוכניתו של שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, לסלול נתיבי תחבורה ציבורית גם בכבישים הבינעירוניים, במטרה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית.

במסגרת ניסוי שעורך משרד התחבורה, באמצעות החברה הלאומית לדרכים יתאפשר לאוטובוסים לנסוע בשול הימני של הכביש ששופץ והורחב, בין השעות 06:30 עד 09:30 בבוקר. אורכו של הנת"צ הינו כ- 12 קילומטרים.

החברה הלאומית לדרכים הכשירה בחודשים האחרונים את השול הימני של הכביש בין מחלף פולג לצומת כפר שמריהו כנתיב תחבורה ציבורית. העבודות כללו בין השאר את הרחבת השול, קרצוף וריבוד הכביש לכל אורכו, התקנת מעקות בטיחות, סימון מסלולים והצבת שילוט מיוחד.

השר כץ ציין כי הכשרת השול הימני בכביש החוף כנת"צ תאפשר לראשונה נסיעה ישירה ומהירה מנתניה ועד הרצליה, במסלול בלעדי של תחבורה ציבורית, ובכך לעקוף את הפקקים הארוכים, המשתרכים מדי בוקר בדרך לתל אביב.

שר התחבורה מסר כי בכוונת משרד התחבורה להאריך את הנת"צ עד לצומת גלילות ולחברו לנת"צ הקיים בתל אביב, דרך מרכז השלום, רחוב המסגר עד לרחוב לה- גרדיה, וליצור בכך רצף של נתיב תחבורה ציבורית, מנתניה ועד מרכז תל אביב.

הניסוי בכביש החוף ימשך כחצי שנה, במסגרתו תיבחן השפעת הנת"צ על תנועה כלי הרכב הפרטיים והציבוריים. במשרד התחבורה מעריכים כי הנת"צ יאפשר לקצר את זמן הנסיעה של האוטובוסים מנתניה להרצליה בכ- 20%.

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, שי ברס, אמר כי הניסוי מבוצע בתום סדרה ארוכה של בדיקות, ספירות תנועה ומדידת מהירויות בשעת העומס, שנועדו להביא להצלחתו של הפרויקט. "למדנו והפקנו לקחים ממודלים דומים בעולם שנעשה בהם שימוש מוצלח בשולי הכביש" הוסיף ברס.