"טיבי שכח שהוא מייצג את אזרחי ישראל"

הסרט האנטי-איסלאמי שהופק בארה"ב ממשיך להבעיר את העולם הערבי והמוסלמי. הויכוח זולג למערכת הפוליטית הישראלית.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באלול תשע"ב

ההפגנות בצנעא. היום
ההפגנות בצנעא. היום
רויטרס

הסרט האנטי-איסלאמי שהופק בארה"ב על ידי נוצרי קופטי ומבזה את מוחמד, מסעיר את ההמונים בעולם המוסלמי והופך לנושא לויכוח גם בישראל.

חברי הכנסת ערבים תקפו בצהריים את הפצת הסרט וקראו למנוע את הפצתו.

ח"כ טאלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) אמר היום, כי"זהו דבר תועבה וחילול השם, פגיעה קשה בציפור נפשם של יותר ממיליארד מוסלמים בעולם".

חברו לסיעה, ח"כ אחמד טיבי, הוסיף כי "מדובר בסרטון בזוי ושפל שמטרתו להצית אש ולהבעיר מדורות של שנאה על רקע גל האיסאלמופוביה הגואה במערב".

אולם, בימין הזכירו לח"כים הערבים את חופש הביטוי החביב עליהם כל כך. ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) ציין, כי "ח"כ טיבי וחבריו שכחו שהם אמורים לייצג את אזרחי ישראל וממשיכים לשמש כשלוחי ארגוני הטרור. בפועלם, ממשיכים הם בקו המסית אותו הם מובילים, ודבריהם יכולים להוביל אותנו למציאות כמו שקרתה בלוב, ובכך מחזקים הם את ארגון אל קעידה. לצערי, הצביעות חוגגת ולא שמעתי אותם מגנים את הסרטים שעושים כנגד אזרחי ישראל".

מילר הדגיש, כי "בתור אלה שמטיפים לשיוויון ודמוקרטיה, אני מזכיר להם כי חופש הביטוי האומנותי הוא חלק אינטגרלי מהדמוקרטיה".

ח"כ יריב לוין (ליכוד) אמר מוקדם יותר, כי "טיבי וא-סאנע מנסים להסית את הציבור הערבי ולהצית אש של מלחמת דת בישראל. הגיע הזמן לסלק מהכנסת את מי שההסתה והבגידה במדינה הפכה למרכז פעילותם. הם נושאים באחריות ישירה לכל מקרה אלימות שעלול להתרחש בעקבות דבריהם. על היועץ המשפטי לממשלה לנקוט כנגדם צעדים מידיים לפני שימשיכו במעשיהם ויגרמו לגל אלימות חמור".