הכבאי הציל את הכלב מהאש ונפגע בגבו

לוחם אש שנפגע בגבו במהלך פעולות להצלת כלב מבית בוער בכרמיאל טופל בחדר המיון במרכז הרפואי זיו, מצבו טוב.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באלול תשע"ב

הכבאי הפצוע
הכבאי הפצוע
צילום: חנה ביקל

אלכס ברנשטיין (47), לוחם אש מזה 14 שנים, הובהל בצהריים (חמישי) לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת, לאחר שנפצע במהלך חילוץ כלב גדול מבית בוער בשריפה בכרמיאל.

ד"ר עאמר חוסיין, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז הרפואי זיו אומר, כי לוחם האש הגיע לחדר המיון עם כאבים עזים בגבו ועבר סדרת בדיקות וצילומים להערכת חומרת הפגיעה.

"לוחם האש טופל בחדר המיון, קיבל זריקה נגד כאבים ויעבור סדרת צילומים בגבו. מדובר בבחור חזק ונראה, כי הפגיעה אינה חמורה, במידה ותוצאות הצילומים יהיו תקינות נעניק לו טיפול נגד כאב ונשחרר אותו לביתו" אומר ד"ר עאמר.

עוד מוסיף ד"ר עאמר, כי ההקרבה של לוחם האש ראויה לכל שבח "לוחמי האש מסכנים את חייהם על מנת להציל חיים של אחרים, לא רק בני אדם. הם עושים עבודה חשובה ומסוכנת ומקרה זה הוא דוגמא נפלאה לעבודתם המסורה בהצלת חיים".

הכל החל כאשר בשעות הבוקר התקבלה קריאה בתחנת כיבוי האש בכרמיאל על בית דו קומתי העולה באש ברחוב מורד הגיא. בקריאה נאמר לכבאים, כי באחד החדרים בבית מצוי כלב מעורב גדול.

לוחם האש ברנשטיין סיפר לצוות הרפואי במרכז הרפואי זיו, כי צוות הכבאים שהגיע למקום הבחין בלהבות גדולות הפורצות מחלונות הבית ועשן שחור וסמיך התמר מעל. צוותי הכיבוי פרצו את דלת הבית ובעוד צוות אחד החל מכבה את הלהבות, ניגש לוחם האש ברנשטיין לחפש את הכלב בבית בחדרים אפופי העשן.

"האזנתי לנביחות ויללות של כלב ועקבתי אחרי הקולות עד שהגעתי לחדר בו שהה הכלב. הבחנתי כי מדובר בכלב גדול שהיה בפאניקה, השתולל וילל. יש לי כלב בבית ואני יודע כיצד להתנהג עם כלבים, הרגעתי אותו, דיברתי אליו וליטפתי אותו ולאחר שנרגע מעט הרמתי אותו ופניתי לכיוון היציאה מהבית, אך זה לא היה פשוט, הכלב השתולל מאד כל מהלך החילוץ, עקב הלהבות, החום והעשן, אז נאלצתי לאחוז בו בחוזקה. בשלב מסוים של החילוץ בעת התזוזות נפגעתי בגבי, ייתכן מאחד הקירות או מחפץ קשה שנהדפתי אליו בניסיון לחלץ את הכלב. לא הרגשתי כאב, עד לסיום החילוץ. בפתח הבית סייע לי לוחם אש נוסף בהרחקת הכלב מהאש, אל מחוץ לבית. מיד חשתי בכאב חזק בגבי" מספר ברנשטיין.

למרות הכאב, ניגש ברנשטיין לכלב, וידא שלא נפגע וליטף אותו. הכלב ליקק את פניו של ברנשטיין לאות תודה וכאשר צוות מד"א הכניס את לוחם האש האמיץ לאמבולנס ליווה הכלב הגדול את האלונקה ונבח. האמבולנס פינה את לוחם האש הפצוע למרכז הרפואי זיו לקבלת טיפול.