האם השכולה הפתיעה את החיילים בגבול עזה

אמו של רב סרן בנייה ריין הי"ד, הפתיעה את החיילים בגבול בעזה, כשחילקה להם עוגות דבש שאפתה, "גאה להיות אמא פריירית גאה".

בני טוקר , כ"ז באלול תשע"ב

בניה ריין
בניה ריין
מתוך האתר על בניה ריין

חגית ריין, אמו של רב סרן בנייה ריין הי"ד שנהרג במלחמת לבנון השנייה, מעבירה במשך כל ימות השנה שיחות מוטיווציה לצעירים, חיילים וקצינים.

השבוע היא נסעה לגבול בעזה ונפגשה עם החיילים בגבול, "אני מנסה להעביר להם את הרוח, כי בלי רוח שום טכנולוגיה לא תעזור. בנייה, שבוע לפני שנהרג, כתב לחברתו שהוא לא יודע איך יתפתחו הדברים אבל הוא יודע שהוא חייב לעשות את התפקיד של מ"פ, כי הוא מאמין שזו שליחות, והוא רוצה לתרום. זו הייתה השליחות שלו וגם היום אסור לאף אחד לוותר ולומר שאין לנו מה לעשות למען המדינה", אמרה לערוץ 7.

ריין שחתמה לגיוס קרבי לשני בניה אחרי נפילת בנה, גאה בילדיה שמשלבים ספרא וסייפא, כלשונה. "דווקא בשנה הזאת שהייתה מחאת הפריירים וכל מיני דיבורים על נשיאה בנטל, אני שמחה להיות אמא פריירית גאה. אני מודה להקב"ה על הכוח שנותן לי כל יום. אחרי שבנייה נהרג מייד כשקמנו מהשבעה, חתמתי לבני שרצה לשרת בקרבי. שני בני הבינו שצריך גם לשרת וגם ללמוד תורה. אמרתי להם שודאי שאחתום להם, ללכת לצבא זו זכות ולא חובה. אחד הלך לסיירת אגוז ושני לגולני. הם חזרו מעפרת יצוקה בשלום, אני כמובן מצטערת על אלה שלא חזרו, אבל צריכים לדעת שחיילים יכולים גם למות למען המדינה".

את האמונה והחלוציות ספגה חגית בבית הוריה, ניצולי שואה, "ההורים שלי באו בלי כלום, הם ייבשו ביצות בעמק יזרעאל וגידלו תשעה ילדים במושב שדה יעקב. זו הייתה תקופת הצנע, אבל אבא אמר שזו התשובה להיטלר, ועם כל ילד תבוא פרנסה. את השיעור הראשון באמונה קיבלתי שנה לפני שנת השמיטה, אבא אמר ששנה הבאה הוא לא יעבד את השדות, התחלתי לבכות, מאיפה יהיה לנו לחם שאלתי. אבא לקח אותי לאסם והראה לי את כל התבואה, הוא אמר לי הנה, הקב"ה דאג לנו".

חגית ריין שמסתובבת בכל השנה בבסיסים השונים, מנסה להנחיל לחיילים את הרוח של בנה, "אתמול הייתי על הגבול בעזה, נפגשתי עם אלה ששומרים על המדינה בגופם, ונשארים שם בחג. ציידתי אותם בעוגות דבש, לא קניתי אפיתי. אמרתי להם שזה עוגות מבנייה. רבים אומרים לי שבזכות הסיפורים על בנייה הם הלכו לקורס קצינים. השיחות האלה לוקחות ממני אמנם הרבה כוחות אבל הם גם ממלאות אותי".

בסיום הראיון קובעת ריין שמצד אחד היא שמחה שגלעד שליט בבית בראש השנה, אך יש בשמחה הזאת גם טעם לפגם, "אני לא פחדתי לומר שזה לא היה נכון כל מה שקרה שם. אני שמחה שהוא בבית, אבל גלעד שליט הוא לא הילד של כולנו, הוא חייל של כולנו. וכל אמא צריכה לדעת שבשלוש השנים שבנה משרת בצבא או יותר משלוש שנים אם הוא  הולך לקצונה, הוא חייל של כולנו ואולי הוא גם לא יחזור או שהוא ייפצע".