נשיא רוסיה שיבח את ערכי היהדות

לפני כניסה החג במוסקבה, שיגר נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, את איגרת הברכה המסורתית מזה כעשור, ליהודי רוסיה לכבוד השנה החדשה.

חיים לב , ב' בתשרי תשע"ג

מתחיל לחגוג? פוטין בביקורו בישראל
מתחיל לחגוג? פוטין בביקורו בישראל
פלאש 90

שעה קלה לפני כניסה החג במוסקבה, שיגר נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, את איגרת הברכה המסורתית מזה כעשור, ליהודי רוסיה לכבוד השנה החדשה.

את אגרתו שלח לרבה הראשי של רוסיה הרב לאזאר, כפי שגם שלחו מוקדם יותר ראש ממשלת רוסיה מדבדב, ראש עיריית מוסקבה סוביאנין, כמו גם אגרות ברכה רבות ממושלי מחוזות ברוסיה, ראשי ערים, חברי הפרלמנט ואישי ציבור נוספים.

"מסורת החג כוללת הרבה מעשים טובים, כמו לדאוג לזולת, לעזור לעני, לתמוך בנזקק", כתב פוטין. "ערכי היהדות.... מבוססים על האידיאלים הנצחיים של טוב וצדק. במשך מאות שנים הם משרתים את המטרה הנשגבת של אחדות, הגברת האימון וההבנה ההדדית.

"אני בטוח, שהקהילה היהודית ברוסיה תמשיך גם להבא לתרום תמורה מכובדת לקידום הרב-שיח בין הדתות והתרבויות השונות ברוסיה, לחיזוק הידידות המסורתית של עמיה", כתב

ברכתו של הנשיא פוטין גם פורסמה בכלי התקשורת ברוסיה, והיא הוקראה באירוע פתיחת השנה, שהתקיים בסמוך לכניסת החג, בהיכל בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", שהוכן מבעוד מועד לקליטת אלפי המתפללים בשני ימי החג.