ח"כ דנון:
"הזהרנו שהמשוחררים יחזרו לטרור"

בעקבות מעצרם מחדש של שמונה ממשוחררי עסקת שליט, קורא ח"כ דנון ללכוד מחדש את המשוחררים, "יש לתפוס אותם חיים או מתים".

בני טוקר , ה' בתשרי תשע"ג

ח"כ דני דנון
ח"כ דני דנון
פלאש 90

ח"כ דני דנון שיזם חוק המבטל רטרואקטיבית חנינה למחבלים שיתפסו בשנית, אומר לערוץ 7 כי אינו מופתע ממעצרו מחדש של מחבל ששוחרר בעסקת שליט, "למעלה מחמישים אחוז מהמשוחררים חוזרים לטרור, את זה יודעים גם במערכת הבטחון על כך הזהרנו לפני העסקה כך שאני לא מופתע".

נזכיר כי הוועדה לבחינת הפרת תנאי הקלה בעונש על-תנאי הורתה בפעם הראשונה לבטל את ההקלה בעונש שניתן לאחד ממשוחררי עסקת שליט. לעלי ג'ומעה עלי זידאת, תושב הכפר הפלסטיני בני נעים שממזרח לחברון, נותרה יתרה של כשמונה חודשי מאסר בפועל כששוחרר במסגרת העסקה, וכעת החליטה הוועדה כי הוא ירצה אותם בנוסף לעונש מאסר אחר של שנה, לאחר שהפר את תנאי שחרורו.

לדברי דנון התיקון לחוק שהתקבל לפני ביצוע העסקה מתקן את המעוות, "על פי החוק הישן מחבל שנעצר בשנית, נשפט רק על העבירה החדשה. החוק החדש קובע שהמחבל שנלכד בשנית יחזור לכלא עם היתרה שנותרה לו מהעבירה הישנה ותתווסף לזה העבירה החדשה".

ח"כ דנון קורא למערכת הביטחון ללכוד מחדש את המחבלים ששוחררו, "אותם מחבלים חתמו על מסמך שבו הם מתחייבים שלא לשוב לפעילות, אבל הם שוכחים את ההתחייבות הזאת  הזה מיד כשהם יורדים מהאוטובוס. לכן אני מקווה שכוחות הביטחון יתפסו אותם, חיים או מתים ולא יאפשרו להם להמשיך ולהלך חופשי".

במערכת הביטחון מתריעים כי קיים חשש שמתוך 1,027 האסירים ששוחררו לפני כשנה במסגרת עסקת שליט יהיו אסירים שישובו לדרך הטרור, בלחץ של הנהגת ארגוני הטרור הכלואה בישראל.

עד כה נעצרו שבעה אסירים נוספים ששוחררו בעסקת שליט, אשר שבו לפעילות חבלנית שכללה ניסיונות להוציא פיגועים וניסיונות לחטוף אזרחים ישראלים וחיילים למטרות שחרור האסירים שכלואים בישראל.