אסתר וקסמן:
הבן שלי הוא קרבן אוסלו

אמו של נחשון וקסמן שנרצח לפני 18 שנה תמהה על 'ביטול הסכמי אוסלו', "נחשון וחבריו נרצחו באותה שנה, אמרו לנו שהם קרבנות השלום".

בני טוקר , ה' בתשרי תשע"ג

נחשון וקסמן
נחשון וקסמן
באדיבות המשפחה

בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, אמר השבוע כי הנהגת הרשות שוקלת את ביטול הסכמי אוסלו, 19 שנים לאחר שנחתמו - כך דיווחה סוכנות הידיעות הסינית "שינואה". לדבריו "ישראל סיכלה את כל המאמצים להחיות את תהליך השלום ולכן האפשרות הזאת נשקלת".

אסתר וקסמן, אמו של נחשון וקסמן הי"ד החייל שנחטף ונרצח לפני כ-18 שנה, אומרת לערוץ 7 שהיא זועמת בכל פעם שהיא שומעת שמישהו אומר שהסכמי אוסלו הביאו לשקט, "אחרי שנחשון נרצח, שמעון פרס אמר לנו שהוא קרבן השלום, אמרנו לו, שהבן שלו יהיה קרבן השלום".

וקסמן טוענת כי המחיר שישראל שילמה בעקבות הסכמי אוסלו הוא דם של יהודים רבים, "הבן שלי הוא קרבן אוסלו כולו, לא הייתה שום ירידה באיבה, בדיוק ההפך. לנחשון היו עוד חמישה חברים טובים פה בשכונת רמות בירושלים, כולם נרצחו ונפלו באותה תקופה שאחרי הסכמי אוסלו, ירון חן, פרנקטל, אלגרבלי, כולם חברים של נחשון מאותה שכונה כולם נרצחו אז".

לטענתה הסכמי אוסלו הביאו את כל הרוצחים הנתעבים למדינת ישראל, "מתי היו בכלל הסכמי אוסלו, הם אף פעם לא קוימו, חוץ מלהביא לכאן את ערפאת וכנופייתו, מה קויים שם, לא היה כאן אפילו רגע אחד של שקט, היו יותר רציחות מאי פעם".