מודעות בירושלים: לא להתפלל עם מחזיקי אייפון

ברחובות ירושלים ניתלו מודעות המצטטות את הרב קנייבסקי, לפיהן עדיף שלא להתפלל ביום הכיפורים במניין אחד עם מחזיק ב"אייפון ודומיו".

שלמה פיוטרקובסקי , ז' בתשרי תשע"ג

מה גורם לפיצוצים?
מה גורם לפיצוצים?
פלאש 90

המאבק ברחוב החרדי במכשירי הסמארטפון השונים ובראשם האייפון ממשיך להתחזק, וכעת מגיעה המלחמה גם לתפילות היום הקדוש, יום הכיפורים.

במודעות שניתלו ברחובות השכונות החרדיות בירושלים מצוטט הרב חיים קנייבסקי, מגדולי רבני הזרם הליטאי, כשהוא ממליץ שלא להתפלל ביום הכיפורים במניין אחד עם מי שמחזיק ב"אייפון ודומיו".

על פי הנאמר במודעה אמר הרב קנייבסקי, "אמנם מתירים להתפלל עם העבריינים (ההדגשה במקור - ש.פ), אבל מ"מ עדיף להתפלל במניין שאין בו פורץ גדר המחזיק את המכשירים הטמאים הללו, כי כשהוא נמצא התפילה פחות מתקבלת".

בצאת ראש השנה פנה האדמו"ר מוויז'ניץ לחסידיו והבהיר בפניהם כי אינו מסכים לקבל ל'קוויטל' חסיד שיחזיק באמתחתו סלולרי שאינו מסונן באישור הרבנים. לדבריו, מכשיר ש'אינו כשר' דומה ל'פצצה' במובן הרוחני.

האדמו"ר מוויז'ניץ, שזה לו ראש השנה הראשון על כס האדמו"רות, אמר את הדברים ב'טיש' שקיים בעת 'נעילת החג'. האדמו"ר דיבר במשך שעות ארוכות בגנות המכשירים הסלולארים הלא כשרים ואמר כי הם מהווים "שואה רוחנית".