בקרוב: ישודרג כביש 38

השר כץ הורה לחברה הלאומית לדרכים לפרסם את המכרז לשדרוג כביש 38 מיד לאחר יום הכיפורים.

חזקי ברוך , ז' בתשרי תשע"ג

כביש 38 בדרך לבית שמש
כביש 38 בדרך לבית שמש
צילום: פלאש 90

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הנחה את החברה הלאומית לדרכים לפרסם את המכרז לשדרוג כביש 38 בקטע שבין שער הגיא לבית שמש מיד לאחר יום הכיפורים.

בפגישה שהתקיימה היום (ראשון) בין שר התחבורה לסגן ראש עיריית בית שמש לשעבר שלום אדרי שפעל רבות לקידום שדרוג הכביש, אמר השר כץ כי בכוונת משרדו להאיץ את פרסום המכרזים לכביש לנוכח החשיבות שמשרדו מייחס לשדרוג הכביש.

יצויין כי השר כץ הורה על פרסום המכרז לשדרוג כביש 38 למרות ניסיונות האוצר לעכב את ביצוע הפרויקט. לדברי השר כץ שדרוג הכביש יבוצע מתקציב משרד התחבורה.

הועדה המחוזית ירושלים אישרה לפני כחודש את התוכנית להרחבת הכביש בקטע שבין שער הגיא לנחם שבאזור בית שמש והפיכתו לכביש דו- מסלולי בעל שני נתיבים. התוכנית כוללת בין השאר הקמת מחלף בצומת שמשון.

במסגרת הפרויקט יוקמו חמישה מפרידנים: בדרך בורמה, בחאן שער הגיא, במסילת ציון, בצומת שמשון ובנחם. במסילת ציון יוקם מעבר אקולוגי שישמש מעבר לבעלי חיים ובכניסה לבית שמש תבוצע הפרדה מפלסית מעל קו הרכבת.

השר כץ ציין כי שדרוג הכביש בין שער הגיא לבית שמש יקצר את זמן הנסיעה לבית שמש וישפר את רמת הבטיחות בהתאם לתקנים הנהוגים בעולם המערבי. בנוסף לכך הוא יהווה מנוף לפיתוח תוכניות מגורים בעיר בית שמש שבשנים האחרונות קלטה משפחות רבות.

עלות הכביש נאמדת ביותר מ- 800 מיליון שקל ושדרוגו צפוי להסתיים בתוך כשלוש שנים. הקבלן שיזכה במכרז יבצע הן את התכנון והן את שדרוג הכביש בפועל - דבר שיקצר באופן משמעותי את זמני הביצוע של הפרויקט.