הרב עמאר: אנחנו מאבדים את הרוחניות

כ-2500 איש מרחבי הארץ הגיעו לכנס התשובה המרכזי של הציונות הדתית "תשובה באהבה". הרב עמאר: "אנחנו מתרחקים ומאבדים את הרוחניות".

שמעון כהן , ט' בתשרי תשע"ג

מצב לא הגיוני. הרב עמאר
מצב לא הגיוני. הרב עמאר
פלאש 90

כ-2500 איש השתתפו בכנס ההתעוררות השנתי של מכון מאיר, שהתקיים אמש (ב'), זו השנה ה-13, בעיצומם של הימים הנוראים.

הכנס, "תשובה באהבה", נערך בבנייני האומה בשיתוף עיריית ירושלים ובעידוד המחלקה לתרבות תורנית. באירוע התקיימו מגוון שיעורים, החל  משעות הבוקר ועד הערב, לגברים ולנשים ברוח הימים הנוראים. כמידי שנה, גם בכנס הנוכחי כאמור, הגיעו אלפי משתתפים כדי להתחזק ולהתעורר בתקופה של בין כסה לעשור – גברים, נשים, תלמידי ישיבות, מכינות, אולפנות ומדרשות ובוגרי מכון מאיר לדורותיהם.

הכנס התקיים במעמד הראשון לציון, הרב שלמה משה עמאר שליט"א, ודוד הדרי סגן ראש עיריית ירושלים. האירוע כלל שיעורים לגברים ונשים משורת רבנים מובילים: הרב אורי שרקי, הרב שמואל אליהו, הרב אליעזר קשתיאל, הרב ליאור אנגלמן, הרב ראובן פיירמן, הרבנית ימימה מזרחי, הרב ערן טמיר, הרב יהושע שפירא, הרב אלישע וישליצקי והרב שלמה אבינר. לאחר שיעורי התורה הוקרן סרט של בוגרי מכון מאיר והתקיים מופע מוסיקלי ייחודי של להקת "בעלמא".

הרב דב ביגון, ראש מכון מאיר: "מטרתנו היא להחדיר את רעיון התשובה מתוך אהבה ואמונה. אנו מאמינים כי לתשובת הרבים יש חשיבות ציבורית וכי היא משפיעה על כלל הציבור. יום לימוד שלם של יהודים, במיוחד בירושלים עיר הקודש,  יקרין וישפיע הן על המשתתפים עצמם והן על כלל עם ישראל".

בדבריו אמר הרב עמאר: "כל אחד צריך לאמץ את מחשבתו - מה אני יכול לעושת כדי להיות יותר טוב מאשר הייתי. אנחנו מתרחקים והולכים יותר מדי ומאבדים את הרוחניות ואנחנו עכשיו לקראת יום בו אנחנו אומרים לקדוש ברוך הוא שאנחנו דבקים בתורתו ורוצים בעבודתו. כל אחד יראה אילו דברים הוא יכול לעשות. לא צריך להרבות בדברים ולא לאמץ כוונות גדולות מידי אלא צריך לחשוב טוב מה הוא הדבר שאנחנו יכולים לעשות."

עוד הוסיף הרב עמאר: "נקבל עלינו בהזדמנות הזאת את עול מלכות שמיים ועול התורה והמצוות שהם הדרך להתקרב אל הקדוש ברוך הוא, ונעמוד לפני ה' ביום הכיפורים ונאמר לו - אנחנו יודעים שאין לנו על מי להסתמך אלא רק עליך. נבקש ממנו להתקרב אליו ובזכות זה נזכה כולנו לחתימה טובה ושבשנה הזו עוד תהיה גאולה שלמה".