דווקא אנרכיסט יזכה לאהדתנו?

איך מכל העיתונאים המוכשרים של 'מעריב' דווקא אנרכיסט הקורא למשוך השקעות מישראל נבחר להוביל את המאבק הציבורי למען העיתון. דעה.

שמעון כהן , י"ד בתשרי תשע"ג

מטר (מימין) ונציג העיתונאים במעריב דרור פויר
מטר (מימין) ונציג העיתונאים במעריב דרור פויר
פלאש 90

במערכת 'מעריב' עמלים לאסוף כל בדל סימפטיה מהציבור הישראלי במסגרת המאבק על עתידם המקצועי והכלכלי, והמשימה הזו בהחלט מוצדקת. למען הפרנסה והעתיד הגיוני ומתבקש שאנשים ייצאו לקרב חייהם. הגיוני. אני רק מבקש לשלוח לאוויר אמירה קטנה:

אני קצת מתקשה להבין איך עובדי עיתון משגרים למשימת קישוש הסימפטיה הציבורית דווקא את העיתונאי חגי מטר, מי שהיום עומד בראש ועד עובדי העיתון.

ב'מעריב' יש לא מעט עיתונאים מוכשרים, תחקירנים שיודעים לנהל עיתונאות אמיתית, יש בהם אנשי ימין ויש אנשי שמאל וניתן היה לבחור להובלת המאבק הציבורי כל אחד מהם, אבל דווקא את חגי מטר? דווקא את האנרכיסט? החבר בתנועת 'אנרכיסטים נגד הגדר', זה שמשתתף בהפגנות אלימות של פלשתינים מדי יום שישי נגד כוחות הביטחון? דווקא הוא? אתם הרי רוצים סימפטיה מהציבור, אז לא תוכלו לשלח בנו מישהו אחר? דווקא את מי שקורא לעולם להחרים מוצרים ישראלים כדי לאלץ בכך את ממשלת ישראל לקבל תכתיב מדיני ולעזוב את יו"ש? דווקא אחריו אתם סבורים שהציבור ינהה? מוזר.

והנה עוד פרט מעברו הלא רחוק של חגי מטר, יו"ר ועד עובדי 'מעריב': לפני זמן לא רב שידר דני קושמרו, איש חדשות ערוץ 2, כתבה בה ליווה אותו לפעילותו האנרכיסטית בכפר כלשהו, ככל הנראה בילעין. באירוע ראו צופי הערוץ את מטר וחבריו האנרכיסטים בראש הפגנה בה מיודים אבנים וברזלים לעבר חיילי צה"ל ולוחמי מג"ב. אחד החיילים גם נפגע בראשו מאבן.

משפט אחד של האדון מטר הקפיץ, כך נראה, גם את קושמרו. בדרכם להפגנה מרצה מטר את משנתו המדינית, מזכיר את השנתיים בהן ישב בכלא על סרבנות שירות ובהמשך קורא למשוך השקעות ממדינת ישראל. קושמרו תהה "מכל ישראל?", ואולי קיווה שמטר יחשוב שנית, יתקן ויאמר שהוא בעד משיכת השקעות מיו"ש בלבד, אבל מטר עמד על שלו וקבע: "כן, כן".

מסתבר שלאיש שנלחם כעת על פרנסתם של עובדי 'מעריב' ממש לא מפריע שפרנסתם של מאות אלפי ישראלים תיפגע אם משקיעים מהעולם ימשכו את השקעתם בישראל, יפסיקו לבנות כאן מפעלים ולהעסיק אלפים רבים מאיתנו...

לא אכנס כאן לייחוסו המשפחתי של חגי מטר בהיותו בנה של ענת מטר, פעילת השמאל הקיצוני המגדירה מחבלים כלואים כפעילי חופש ושאר מחמאות. אני מעדיף להתמקד במטר הבן ולחזור לשאלת הכותרת – האם זהו האיש שלהערכתכם, עיתונאים חשובים וטובים ב'מעריב', יביא לכם את אהדת הציבור? אתמהה...

(בהערה מסכמת חשוב להדגיש: אין בכל האמור כאן כדי להביע עמדה באשר לעתידו של 'מעריב' ולעתידם הכלכלי והמקצועי של העובדים, אלא רק להעיר על בחירת מטר כנושא דגל המאבק.)