אלביט מערכות תספק ציוד לחיל הים האוסטרלי

אלביט מערכות זכתה בחוזה של צבא אוסטרליה לאספקת מערכות לניהול שדה קרב (מענ"ק) לאסדות נחיתה של חיל הים האוסטרלי.

עוזי ברוך , ט"ז בתשרי תשע"ג

גאווה ישראלית
גאווה ישראלית
אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה היום כי זכתה בחוזה   של צבא אוסטרליה לאספקת מערכות לניהול שדה קרב (מענ"ק) לאסדות נחיתה של חיל הים האוסטרלי. היקף החוזה אינו מהותי לאלביט מערכות.

המערכות תשולבנה באסדות נחיתה המותקנות על ספינות אמפיביות מסוג "קנברה". הספינות תאפשרנה העברה של חיילים וציוד מהספינות האמפיביות לחוף, לרבות כאשר חסרים מתקני נמל קבועים ותשמשנה ליצירת קשר ושלוביות עם הכוחות הרגליים במהלך פעילויות מבצעיות משולבות.

אלביט מערכות מספקת את המערכות לניהול שדה קרב מתוצרתה לצבא אוסטרליה במסגרת התוכנית ללוחמה ברשת "יבשה 75/125", הנחשבת לאחת מתוכניות ניהול הקרב הגדולות בעולם.

בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל חטיבת יבשה ותקשו"ב באלביט מערכות מסר: "העובדה שצבא אוסטרליה, אחד מהצבאות המתקדמים והמודרניים בעולם, בחר לצייד גם את חיל הים שלו במערכות ניהול שדה הקרב שלנו, מעידה על שביעות רצונו מאיכות ובשלות המערכות". מכליס הוסיף: "בחירה זו מעידה גם על הצורך של צבאות מובילים בעולם להגביר את התקשורת והקישוריות בין הזרועות השונות שלהם ואנו מאמינים כי לקוחות נוספים ילכו בעקבות האוסטרלים ויבחרו במערכות המתקדמות שלנו לניהול שדה הקרב".