מגרון: שמחת חג בצל המשבר

שוקי סט ממגרון מספר על הקשיים ועל הרצון לקיים את שמחת החג למרות הכול "פעם שנייה שאנחנו יוצאים לדירת ארעי, הפעם זה מרצון"

בני טוקר , ט"ז בתשרי תשע"ג

גבעת היקב
גבעת היקב
חזקי עזרא

מפוני מגרון כבר יצאו מבית הקבע לבית העראי עוד לפני חג הסוכות, עכשיו הם יוצאים בפעם השנייה מביתם כדי לקיים את מצוות החג.

שוקי סט תושב שכונת מעלה מגרון בגבעת היקב, ממפוני מגרון מספר לערוץ 7 על אווירת החג הלא פשוטה, "קיימנו פעם אחת את היציאה מבית הקבע בעל כורחנו ועכשיו בחג אנחנו עושים את זה מרצון. בנינו סוכות וחגגנו את שמחת החג. אחרוני המשפחות נכנסו בערב חג הסוכות ואנחנו מתחילים להתגבש מחדש כקהילה".

לדבריו למרות המשבר הם ממשיכים לחשוב קדימה, "מצד אחד עברנו משבר ברמה הקהילתית, נעקרנו מיישוב שבנינו בעשר אצבעותינו, אבל ברמה הכללית אנחנו חושבים קדימה. אנחנו מאמינים ורואים את חזרתנו למעלה למגרון תוך זמן קצר".

סט מספר שצוות יישובי מסייע לכל המשפחות שחלקם נקלעו גם למשבר כלכלי, "יש לנו צוות חוסן ביישוב, וחברי מזכירות ורב יישוב שמוביל אותנו. עברנו שש שנים לא פשוטות, ואנחנו מנסים עכשיו לעזור אחד לשני ולתמוך בכולם. חמש משפחות שהיו להן בתי קבע שנהרסו נקלעו לקשיים לא פשוטים, ביתו של הרב איתי הלוי, ביתו של איתי הראל, בית משפחת באבד, בוכריס וכץ. לאיתי הראל היתה גם חוות סוסים שהיוותה את מקור הפרנסה שלו. אנחנו מנסים עכשיו לגייס את הכסף כדי לסייע למשפחות לבנות מחדש את בתי הקבע שלה בשכונה החדשה".

לדבריו ביום חמישי הקרוב תחנך השכונה החדשה אך לפני כן תיערך עצרת על חורבות מגרון, "אנחנו מזמינים את כולם ביום חמישי בארבע וחצי אחר הצהריים למגרון שם נקיים עצרת ולאחר מכן שמחת בית השואבה וחנוכת השכונה החדשה בגבעת היקב. בכוונתנו לקיים עוד הרבה אירועים עד שנחזור באופן קבוע למגרון המקורית".