השר כץ: נבקש מהציבור לחזק את הליכוד

שר התחבורה אירח הערב בסוכתו במושב כפר-אחים, כ-4,000 פעילי ליכוד, קרא לאשר את דו"ח לוי והסביר מדוע כנראה יוקדמו הבחירות.

חזקי ברוך , ט"ז בתשרי תשע"ג

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, אירח הערב בסוכתו במושב כפר-אחים, כ- 4,000 פעילי ליכוד מרחבי הארץ וביניהם שרים, יו"ר הכנסת, חברי כנסת, ומעל 30 ראשי ערים ומועצות.

במהלך האירוע, בירך כץ את ראש הממשלה בנימין נתניהו על ביקורו באו"ם. "ראש הממשלה הציב קו אדום לגרעין האיראני שמהדהד ברחבי העולם כולו, והביא להידוק התיאום ושיתוף הפעולה עם הממשל האמריקאי. יש לנו ראש ממשלה שהוביל את העולם כולו להטיל סנקציות חריפות על הכלכלה האיראנית, ולעמדה ואמירה אמריקנית ברורה שאסור לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני".

לדבריו, "היו בעבר ראשי ממשלות שעסקו באיך לקפל את מדינת ישראל מהישגיה ולהחזיר אותה לגבולות הקו הירוק. לנו יש ראש ממשלה שמציב קו אדום בפני צוררי מדינת ישראל ואויביה ומחזק את ההתיישבות".

שר התחבורה הוסיף, כי "מלחמת העולם השלישית של העולם החופשי מול האסלאם הקיצוני המתאבד, המפגע והמסית נמצאת בעיצומה. "האביב הערבי" הפך לחורף קר. המדינה היחידה במזרח התיכון שיש בה אביב אמיתי של חופש ודמוקרטיה של כיבוד זכויות האדם ליהודים, וגם לערבים, וחופש פולחן לבני כל הדתות - היא מדינת ישראל".

כץ קרא לראש הממשלה ולוועדת השרים להתיישבות לאמץ את עקרונות דו"ח השופט אדמונד לוי המכיר בזכותנו להתיישב ביהודה ושומרון ומאפשר לפתח ולחזק את ההתיישבות.

על פעילות משרד התחבורה בשנים האחרונות אמר השר כי "לפני שלוש שנים עמדתי כאן והצגתי בפניכם את עקרונות מהפכת התחבורה המתוכננת ברחבי מדינת ישראל. תוכנית "נתיבי ישראל", אותה גיבשתי בגיבוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתבצעת בימים אלו ברחבי הארץ. בתוך שנים לא רבות תהיה למדינת ישראל רשת מסילת רכבות לאורכה ולרוחבה. אנחנו משקיעים סכומי עתק בתשתיות תחבורה לתחבורה ציבורית בשביל למחוק את המונח פריפריה ממדינת ישראל. זאת המהפכה הכלכלית - חברתית הגדולה ביותר שהייתה כאן בעשרים השנים האחרונות, ואחת הגדולות שידעה מדינת ישראל".

שר התחבורה התייחס גם לסוגית מועד הבחירות ואמר כי "בימים אלה בוחן ראש הממשלה את האפשרות לגבש ולהעביר תקציב אחראי ורציני ובכך לאפשר לממשלה שנת כהונה חמישית. במידה והדבר לא יתאפשר יתקיימו הבחירות בתחילת השנה הבאה, במלאת ארבע שנים לכהונת הממשלה. זו תהיה אחת הכהונות הארוכות בתולדות ממשלת ישראל".

"אנו נפנה אל הציבור ונבקש את אמונו, נבקש ממנו לחזק את הליכוד ולאפשר לו להמשיך ולנהל את המדינה בהתאם לעקרונותיו: תקיפות ביטחונית עם נכונות להסדרים מדיניים, כלכלה חופשית עם רגישות חברתית, יחס של כבוד לדת ולמסורת, קיבוץ גלויות וחיזוק ההתיישבות", הוסיף כץ.