אלפי נוצרים הפגינו את תמיכתם בישראל

אלפי נוצרים השתתפו באירוע ענק של תמיכה בישראל. בין המשתתפים ראשי שדולות אוהבי ישראל בקונגרס האמריקני ובפרלמנטים בעולם.

ידידיה בן אור , ט"ז בתשרי תשע"ג

לא זנחנו את השורשים. הרב אלון
לא זנחנו את השורשים. הרב אלון
צילום: ששון תירםטוען....

כ- 3,000 נוצרים מרחבי העולם השתתפו היום (ג') באירוע ענק של תמיכה בישראל. בין המשתתפים נכחו באירוע גם ראשי שדולות אוהבי ישראל בקונגרס האמריקני ובפרלמנטים ברחבי העולם.

האירוע נערך ביוזמת שדולת אוהבי ישראל בקונגרסים שונים בעולם ובחסות משרד ההסברה והתפוצות, הקונגרס היהודי העולמי והשגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים.

מדובר בכנס שנערך כחלק מאירוע השנתי בחג הסוכות של השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים. בין המשתתפים: חברי קונגרס ופרלמנט מארה"ב, קנדה, ברזיל, פינלנד, מקדוניה, הפיליפינים, פורטוגל, דרום אפריקה, גרמניה, איטליה, הולנד, סלובקיה, אסטוניה, הונגריה, ספרד, אורוגוואי, פורטוגל ובריטניה.

באירוע השתתפו גם שר ההסברה והתפוצות, השר יולי אדלשטיין, מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, דן דיקר, ויו"ר ארגון שדולת אוהבי ישראל, השר לשעבר הרב בני אלון. מסר מצולם נשלח מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שר ההסברה והתפוצות,יולי אדלשטיין, ציין כי "לפני 64 שנים עם הקמת מדינת ישראל, העם היהודי חזר לארץ מולדתו. ולמרות כל הצרות בנינו את מדינת ישראל בעזרת תמיכתכם בעניים ובנפגעי הטרור. סייעתם לנו יותר מכול . עשיתם זאת בגלל הערכים שאנו חולקים והאמונה המשותפת שלנו באלוהי אברהם, יצחק ויעקב. עשיתם זאת עם אהבה בליבכם, ועל כן אנו מכבדים אתכם בהשתתפותכם. כשר ההסברה זו הזכות שלי לקשר בין האנשים בישראל ונוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם. אני מקווה לשמוע מכם רעיונות והצעות כיצד לשפר את היחסים בינינו אף יותר".

עוד הוסיף השר, כי "אני מאמין כי גם במאבק מול האיום האיראני נעמוד ביחד, אך לא נשים את מבטחנו רק במנהיגים, אלא באל שנתן לנו את הכוח בידנו, הוא שיגן עלינו. אנו חייבים לזכור שרוע לא מאתגר רק אותנו הוא מאתגר אנשים חופשיים נוספים. בעזרתו של האל ומהתמיכה שלכם והתמיכה של כל העולם נשיג ביטחון – 'ה' עוז לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום'".

דן דיקר, מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, אמר כי "זהו רגע מיוחד לעם היהודי - ההבטחה בתנ"ך שכל העמים יתקבצו יחד מתקיימת ברגע זה ממש. מי היה מאמין שהעם היהודי אחרי כל השנים יגיע וישב הערב בארצו ובעיר בירתו – ירושלים. ההבטחות לא מתקיימות בכוחות עצמן אלא רק על ידי שיתוף פעולה. אנחנו נמצאים בשיתוף פעולה כדי לעשות את החלק שלנו באותה הבטחה אלוקית. יש לנו הכוח כדי לעמוד לצד האמת והמוסריות. זה חשוב כי קיימים היום אויבים שהם נגד ההבטחה של האל ורוצים לפגוע בה, הם מאיימים לפגוע בנו בכל יום על ידי שימוש בנשק גרעיני. אנחנו זקוקים לאנשים כמוכם שיגנו על האמת והמוסריות, כי היום העם הישראלי נמצא באיום במדינה שלו עצמו. אך אנחנו לא מפחדים כי יש לנו חברים כמוכם ויש עוד מיליונים כמוכם ברחבי העולם".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר במסר למשתתפי הכנס, "באתם לירושלים כדי לעמוד בעד האמת. אתם מזכירים לעולם את העובדה שכשהיהודים הגיעו לישראל הם לא באו לארץ זרה, אלא לביתם. אני יודע שתמשיכו לתמוך בעם היהודי ובישראל, ושתמשיכו להילחם נגד אלו שרוצים לפגוע בה. אתם יודעים שישראל היא של העם היהודי ויודעים על על הזכות ההיסטורית. כאשר אתם מדברים אמת אתם תורמים לשלום. תודה על תמיכתם והאומץ שלכם לעמוד בעד האמת ועל כך שאתם חוגגים את חג סוכות בירושלים. אנו מקווים להמשיך לראות אתכם שנה אחרי שנה במדינה היהודית היחידה בעולם".

יו"ר ארגון שדולת אוהבי ישראל, הרב בני אלון, ציין כי "יש לי היום את הפריבילגיה להיות עם חברי פרלמנט מכל העולם ברחובות ירושלים. המקדש אומנם עדין לא בנוי, אבל יש לנו עדיין זיכרון – הכותל המערבי. אנו רואים את היהודים מתפללים שם, ואת הסוכות הבנויות בכל רחבי ירושלים. לא זנחנו את השורשים ולא שכחנו את הציווי האלוקי. כאומה, לא הפסקנו להתפלל על ירושלים. אנחנו עדיין קוראים את אותו ספר התנ"ך, בשפה המקורית שנתקבלה על ידי האל. כל ילד מכיר ולומד את הספר הזה, שנה אחרי שנה בכל דור. גם בתקופת השואה כאשר אמרו שלישראל אין תקווה. הנכדים של אלו ששרדו את השואה,עומדים היום בגאווה ושרים את ההמנון הלאומי – 'עוד לא אבדה תקוותנו'".

עוד הוסיף הרב אלון: "אתם לא תיירים אלא אנשים שחווים פה חוויה רוחנית, זו אהבה למען האהבה. כבוד בשבילי להיות פה עם מנהיגים מרחבי העולם מהארצות שלכם שבאים לכאן עם האמונה באמת שלהם ועם עוצמה של מחוקקים ומעצבי דעת קהל. הם יחזרו לפרלמנטים שלהם ויתרגמו את האהבה, התמיכה והמאבק שלכם למען ישראל והם יבהירו לכולם שהם לא נלחמים רק למען היהודים אלא למען מיליוני מאמינים בתנ"ך בכל רחבי העולם. הם יבהירו לאויבים שלנו שאין להם סיכוי במאבק כי הם נלחמים נגד אלוקי ישראל ואף אחד לא יוכל לשנות את תוכנית האב שלו – קיומו של העם הנבחר, העם הישראלי".

ארגון שדולת אוהבי ישראל (The international isral allies caucus foundation), בראשות השר לשעבר, הרב בני אלון, שמשרדיו ממוקמים בוושינגטון, בבריסל ובירושלים, הוא ארגון גג של שדולות אוהבי ישראל בפרלמנטים ברחבי העולם. פעולותיו מוקדשות לקידום שיתוף תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים.

בשנת 2004 הקימה קבוצה של חברי כנסת ישראלים את השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות. חברי כנסת אלה הקיפו את הספקטרום של המפלגות בישראל. הם באו יחד כדי להגביר את כוחה של התמיכה הבינלאומית בישראל על ידי שיתוף פעולה עם פוליטיקאים ומנהיגים ברחבי העולם.

בשנת 2006 הוקמה "שדולת אוהבי ישראל" הראשונה בקונגרס האמריקני, מאז הוקמו כ- 20 שדולות נוספות ברחבי העולם: בקנדה, אורוגוואי, ברזיל, דרום אפריקה, פינלנד, אנגליה, יפן, הפיליפינים, דרום קוריאה, מאלאווי, והרשימה ממשיכה לגדול.טוען....