יו"ר הכנסת: לפזר את הכנסת בהקדם

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, השתתף היום באירוע חגיגי שנערך במגרון, "לקיים בחירות מהר ככל האפשר", אמר.

חזקי ברוך , י"ח בתשרי תשע"ג

ראובן ריבלין
ראובן ריבלין
צילום: פלאש 90

יו"ר הכנסת הגיע הערב (חמישי) ליישוב מיגרון לחגיגות חג סוכות.

במהלך האירוע  אמר ריבלין כי "אין ספק שנפלה ההכרעה הפוליטית והמפלגות כולן נערכות לבחירות. אם אכן פנינו לבחירות, טוב תעשה הכנסת אם תעביר את החוק ותתפזר מיד תוך ימים או אפילו תוך השעות הראשונות של מושב החורף, ולא תגרור את ההחלטה שבועות ארוכים".

ריבלין הזהיר כי "אנחנו נמצאים במשבר כלכלי עולמי שמאיים לסחוף את מדינת ישראל וללא תקציב לשנת 2013, יהיו לכך השלכות הרות אסון על המצב הכלכלי חברתי ועל השכבות החלשות. המצב הכלכלי אינו מאפשר קיום מדינה ללא תקציב מאושר, ולכן יש לקיים בחירות מהר ככל האפשר", והעריך, כי הבחירות יתקיימו בשבוע השני או השלישי של פברואר 2013, וכי נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

בנאומו בעצרת של מתיישבי מגרון על חורבות האתר שפונה לפני מספר שבועות, אמר ריבלין: "באתי להזדהות איתכם ולשמוח איתכם, אך גם להיות עם העצב והכאב מול מקום שהיה פעם הומה ילדים משחקים וחיים שוקקים. אפשר לראות על פניהם של הילדים שטוב להם ביישוב החדש בשכונת היקב, אך הם אוהבים יותר את ביתם הקודם שהיה כאן".

"לצערי, הפור נפל, ניסינו להעביר חוק שיבטיח את השארות הישוב כאן, אך לא הצלחנו וכעת עלינו לקבל את הכרעת הרוב, זוהי נשמת אפה של הדמוקרטיה. בימים אלו, עלינו לחגוג על הקמת ישוב יהודי חדש למטה בשכונת היקב."