דני דיין: חלון ההזדמנויות של ההתיישבות

יו"ר מועצת יש"ע מקווה כי על רקע הבחירות תדון הממשלה בקרוב באישור דו"ח לוי ובמתן היתרי בנייה נוספים לשכונות ביו"ש.

בני טוקר , כ"ז בתשרי תשע"ג

מדינה פלסטינית איננה מעשית. דיין
מדינה פלסטינית איננה מעשית. דיין
צילום: ניסים לב

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אומר לערוץ 7 כי החודש הקרוב עד לפריימריז במפלגות השונות, הוא הזמן הטוב ביותר לקדם הישגים בהתיישבות.

"זה הזמן להביא לאישורו של דו"ח השופט אדמונד לוי ולאישורם של היתרי בנייה ושכונות חדשות ביו"ש. בתקופה הזאת של הפריימריז בליכוד זה זמן מצוין וזה תלוי בעיקר בנו, אם נשקוט על השמרים או שנעבוד וזה יהיה על סדר היום הציבורי. בתקופה הזאת מגיעה לשיא יכולת ההשפעה שלנו על שרים וח"כים שצריכים להיבחר מחדש במפלגות שבהן נערכים פריימריז בפרט בליכוד. צריך לפעול גם אם לא תמיד ברעש ובצלצולים".

דיין מקווה שהמגמה החיובית שבאה לדבריו בקדנציה הנוכחית תימשך גם לאחר הבחירות, "בסך הכול אין לנו סיבה להיכנס לחרדה או דאגות, בשנתיים הקודמות אמנם ידענו מהמורות לא פשוטות כמו מגרון וגבעת האולפנה, אבל התמונה הכוללת בהתיישבות היא חיובית. החברה הישראלית עברה שינוי מרחיק לכת בתודעה של ההיתכנות של הקמת מדינה פלשתינית. רבים מבינים שזה לא אקטואלי. להערכתי הזמן פועל לטובתנו כך שיש למה לצפות".

יו"ר מועצת יש"ע מעריך שאת הממשלה הבאה ירכיב בנימין נתניהו אבל הוא יאלץ להכניס מפלגת מרכז שמאל לקואליציה, "אם להיות ראלי אני מעריך שגם אחרי הבחירות לא תקום ממשלת ימין מובהקת הסיכוי לכך אפילו יותר נמוך מהקדנציה הנוכחית, אבל אנחנו צריכים לשאוף שגוש הימין יהיה גדול יותר כך שכוחה של מפלגת שמאל שתצורף יהיה חלש יותר".

הוא משבח את יו"ר העבודה שהתבטאה נגד שנאת מתנחלים, "זו לא הפעם הראשונה שהיא אומרת את זה, אני לא חס ושלום ממליץ להצביע עבורה, אבל מגיעה לה מילה טובה על כך".