דובר צה"ל: "החלטה אמיצה"

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, מביע בסטטוס שפרסם בדף הפייסבוק שלו תמיכה בהחלטת מפקד גל"צ לפסול שיר של הזמר יזהר אשדות.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט בתשרי תשע"ג

תא"ל יואב (פולי) מרדכי
תא"ל יואב (פולי) מרדכי
דו"צ

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, פרסם הבוקר (שני) סטטוס בדף הפייסבוק שלו, בו הוא מתייחס להחלטת מפקד גל"צ לפסול שיר של הזמר יזהר אשדות המכוון נגד חיילי צה"ל.

"בוקר טוב לידידי ירון דקל שקיבל החלטה לא פופולרית ואמיצה לפסול לשידור שיר שבז לחיילי צה״ל בתחנת הרדיו שהיא "הבית של החיילים", פתח מרדכי את הסטטוס.
 
"בעיני זו היתה אמורה להיות הבחירה הברורה עבור כל עורך מוזיקלי מתחיל בישראל, אך בתוך עמי אני חי ועל כן אני יודע שהחלטתך, ירון, גרמה לנו לובשי המדים להתהלך היום באמונה גדולה עוד יותר בצדקת הדרך ובסיבות להלך בדרך הזו, גם כשהיא אינה קלה... (כפי שהלחין פעם יזהר אשדות)", הוסיף מרדכי.
 
אתמול (ראשון) החליט מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, לא לאפשר לזמר יזהר אשדות, אשר התארח בתכניתו של יואב קוטנר, להשמיע את שירו "עניין של הרגל".
 
מדובר בשיר המשמיץ את חיילי צה"ל, ובין השאר נאמר בו כי "הם לא איש, לא אשה, הם רק חפץ, רק צל, ללמוד להרוג, זה עניין של הרגל, מדי ב' ושפשפת, תשישות ושגרה, מטמטום עד הרוע, הדרך קצרה, רק לנו רק לנו, אדמת ישראל, ללמוד אכזריות, זה עניין של הרגל".
 
בהודעה לעיתונות שיצאה מטעם גלי צה"ל נאמר, כי "בשל תוכנו של השיר, הבז לחיילי צה"ל, החליט מפקד גל"צ, כי אין מקום בגלי צה"ל לחגוג היום באופן מופגן שיר המגנה ובז לחיילי צה"ל ואת אלו שהקריבו חייהם למען ביטחון המדינה".