המתנדבים טיפלו בפצוע, מפתחות האמבולנס נגנבו

ארגון "הצלה גוש דן" מדווח כי נהג אמבולנס שעסק בטיפול בפצוע הופתע לגלות כי מפתחות האמבולנס נגנבו. איחוד הצלה: סכסוך אישי

ישי קרוב , כ"ט בתשרי תשע"ג

האמבולנס שמפתחותיו נגנבו
האמבולנס שמפתחותיו נגנבו
הצלה גוש דן

מתנדבי "הצלה גוש דן" הוזעקו היום (שני) לתלמוד תורה "תורת אמת" בבני ברק, לאחר שאחד מתלמידי המוסד נפצע באצבעו.

מנהל 'הצלה גוש דן' שנסע באמבולנס של הארגון, נזעק לקריאה ונכנס למוסד על מנת לטפל בפצוע. במהלך הטיפול הגיע מתנדב מארגון מקביל היכה את אשת המנהל וגנב את מפתחות האמבולנס.

ב"הצלה גוש דן" הגיבו בחריפות לאירוע ואמרו "אנו מביעים זעזוע ושאט נפש נוכח גניבת מפתחות האמבולנס".

"הארגון מוחה נמרצות כנגד אותו איש החשוד במעשים נפשעים אלו, וכנגד הארגון בו האיש לכאורה 'מתנדב'. בהצלה גוש דן מבהירים כי אין דרך הארגון באלימות, אין דרך המתנדבים באלימות, וצר לארגון שישנם אנשים הנקראים לכאורה 'מצילי חיים' שתפקידם הוא לעזור לזולת ולציבור, אך הם נוקטים במעשי פשע ונבלה אשר מרחק רב בין דאגה לשלום הציבור ובין מעשיהם. אנו קוראים למשטרת ישראל למצות עם האיש שעוכב לחקירה, את הדין בכל החומרה ושמעשים חמורים כאלו לא ישמעו יותר".

מארגון 'איחוד הצלה' נמסר בתגובה "מדובר בסכסוך אישי בין שני מתנדבים, שאינו קשור כלל למי מהארגונים. מבדיקה שערכנו עולה כי מתנדב מד"א, לכאורה, היה זה שגרם להתפרצות הזעם של מתנדב מארגוננו. למרות זאת, המתנדב יוזמן לשיחת הבהרה, בכדי שמקרים כגון אלו, גם אם מקורם בפרובוקציה של הצד השני, לא יישנו. אנו דוחים את הניסיון הציני של גדודי יחצני מד"א לנצל האירוע על מנת להנציח המונופול של מד"א באופן שיפגע באיכות שירותי הרפואה הדחופה בישראל. 'איחוד הצלה' לא יירתע מההשמצות, ומתנדביו ימשיכו בהצלת חיים ללא עיסוק בענייני אגו וכבוד".