הרב שטיינמן: להתרחק מאייפון כמו מאש

בכינוס שנערך אתמול נגד התפשטותם של הסמארטפונים בציבור החרדי, קרא הרב שטיינמן "להתרחק מכלי המשחית שאינם מבוקרים כמו מאש".

חיים לב , ל' בתשרי תשע"ג

הרב שטיינמן בכינוס הרבנים
הרב שטיינמן בכינוס הרבנים
יוני קמפינסקי
"צריך להתרחק מכלי המשחית שאינם מבוקרים כמו מאש ממש, גדול המחטיאו יותר מההורגו", כך במילים חוצבות זעק ראש הישיבה הרב שטיינמן במהלך הכינוס שהתקיים אתמול נגד התפשטותם של הסמארטפונים בציבור החרדי.

בכינוס, שהתקיים במלון ויזניץ בבני ברק, השתתפו עשרות רבני קהילות,דיינים ומורי צדק בציבור החרדי מכל רחבי הארץ, ביניהם הרב שטיינמן, הרב וואזנר, הרב ניסים קרליץ, הרב שטרן, הרב רוזנברג ועוד.

את הכינוס יזם הרב חיים קנייבסקי שבשל סיבה אישית נבצר ממנו להשתתף בכינוס. בעבר אף פורסם כי הרב קנייבסקי הורה לאחד שנכנס לשאלו בדבר האייפון כי יש לשבור אותו ואסור למוכרו לגוי.

הכינוס האמור הוא למעשה המשך לכינוס הקודם שהתקיים לפני שבועות אחדים במעונו של הרב קנייבסקי בבני ברק. בכינוס הראשון הציג הגוף המטפל בנושא התקשורת הכשרה במגזר החרדי מומחים העוסקים בתחום,  שנשאלו שאלות על ידי הרבנים בכל הנוגע לאפשרויות השונות בתחום הגנת המחשב. הרבנים סבורים כי למרות הקושי, ניתן להחיל מערכת סינון אף על סמארטפונים, מה שיאפשר לשרת את האוכלוסיה העושה בהם שימוש לצרכי עבודה.

כתב ערוץ 7 נכח בכינוס ושוחח עם שניים מהמשתתפים: