מערכת תקשורת ובקרה אישית ללוחם הבודד

אלביט מערכות חושפת מערכת תקשורת ובקרה אישית ללוחם המבוססת על משפחת המערכות שבשירות צה"ל וצבאות נוספים בעולם.

שמעון כהן , א' בחשון תשע"ג

שינוי דרמטי בשדה הקרב
שינוי דרמטי בשדה הקרב
אלביט

אלביט מערכות חשפה היום את המוצר החדש במשפחת מערכות התקשו"ב (תקשורת שליטה ובקרה) המתקדמות Dominator®: Dominator-LD – מערכת טקטית אישית קלת-משקל המיועדת לחייל היבשה הבודד ולכוחות המיוחדים, לקבלת עדכונים בזמן אמת ולהתמצאות סביבתית משופרת.

מ'אלביט' נמסר כי בהתבסס על הניסיון המבצעי הרב והמוכח של משפחת מוצרי Dominator® בשירות צה"ל, צבא אוסטרליה, וצבאות נוספים ברחבי אירופה ודרום אמריקה, מציעה המערכת החדשה פתרון תקשו"ב (תקשורת, שליטה ובקרה) מלא וייחודי עבור החיילים בשטח, המאפשר להם לקבל תמונת מצב מקיפה ועדכנית תוך עדכון, שיתוף והעברה בזמן אמת של נתוני אודיו, וידאו ומידע המתקבל ממגוון החיישנים הפרושים בשטח או על גבי הלוחם.

המערכת החדשה הינה ממוזערת וקלת-משקל (שוקלת פחות מ-ק"ג בודד) על מנת לאפשר לחיילים תנועה קלה בשטח. המערכת משלבת מספר מערכות מתקדמות מבית אלביט מערכות, כגון מערכת המחשוב המוקשחת RAPTOR המולבשת על גב הלוחם, מערכת השו"ב משואה TORC2H –D המאפשרת שיתוף נתונים קריטיים ברשת, והרדיו האישי המתקדם וקל-המשקל PNR-1000A המאפשר קשר רציף ברשת ויכולות תקשו"ב וניווט מתקדמות.

מערכת Dominator-LD הינה מודולרית, וניתנת להתאמה לפי הצרכים המבצעיים של הלקוח. בין היכולות הניתנות להוספה למערכת הינה העינית המתקדמת JS Eyepiece המעניקה שיפור משמעותי של ההתמצאות הסביבתית תוך תנועה בשטח גם בלילה באמצעות הצגת נתונים קריטיים לעינו של הלוחם, מל"טים כגון סקיילארק I-LE, מערכות תצפית לא מקוררות כגון MARS ו-CORAL, מערכת הניווט האישית S-NAV ועוד.