רס"ן יעקב קליין ז"ל לימד אותנו דבקות במשימה

ספר תורה הוכנס לישיבת ההסדר בנצרת עילית לעילוי נשמת רס"ן יעקב קליין, שנפל במלחמת יום כיפור.

ישי קרוב , א' בחשון תשע"ג

הכנסת ספר תורה בנצרת עילית
הכנסת ספר תורה בנצרת עילית
צבי ויקטור

כמאתיים בני אדם השתתפו אתמול (שלישי) בהכנסת ספר תורה בישיבת ההסדר בנצרת עילית.

ספר התורה שהוכנס לעילוי נשמת רס"ן יעקב קליין, שנפל במלחמת יום כיפור, נתרם על ידי משפחת רעננערט.

באירוע השתתפו ראש עירית נצרת עילית - שמעון גפסו, ח"כ אורי אריאל ראש ישיבת מעלות - הרב יהושע וייצמן, נשיא ישיבת נצרת עילית ורבנים ואישי ציבור נוספים. מלבד תלמידי ישיבת ההסדר התארחו באירוע גם תלמידי הישיבה התיכונית בעיר ותושבי נצרת עילית.

ח"כ אורי אריאל סיפר שהגיע במיוחד מירושלים ממושב הכנסת לזכר השר רחבעם זאבי ז"ל, משום שהוא כל כך אוהב את נצרת עילית, ובפרט את ישיבת ההסדר, ושהוא מחפש תירוצים לבוא לבקר ולראות כל פעם את צמיחתה.

רס"ן יעקב קליין הי"ד יצא לחופשת השחרור שלו מצה"ל ומיד נקרא למלחמת יום כיפור. במהלך ניסיון לסייע לפצועים בזירת הקרב ולחלץ נפגעים בטנק תחת אש ולהציל את חייהם, נפצע גם קליין ופונה לבית החולים. מבית החולים ברח קליין מתוך מטרה לסייע לחבריו בזמן המלחמה, צעד שגרם למותו בעת הלחימה.

רב העיר, הרב ישעיהו הרצל, ברך את המשפחה ואת תלמידי הישיבה, ודיבר על משמעות ה"יחד" של כל הכוחות בעיר הפועלים לחיזוק התורה וארץ ישראל.

הרב וייצמן, נשיא הישיבה, דיבר על מהותו של ספר התורה וציין את הקשר בין מסירות הנפש של רס"ן יעקב קליין למען עם ישראל לספר התורה השייך לכל ישראל.

ראש ישיבת ההסדר נצרת עילית, הרב דני סגליס, ביקש מכל הבחורים ללמוד מרס"ן יעקב קליין מהי דבקות במשימה וחתירה למגע, תוך יישומם בלימוד התורה ובכל מערכות החיים.טוען....