רוזנטל הודיע רשמית: מצטרף לעבודה

העיתונאי מיקי רוזנטל הודיע, כי הוא יתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה."את כל חיי המקצועיים הקדשתי להגנה על האזרח הקטן".

ידידיה בן אור , ב' בחשון תשע"ג

ההכרזה. הבוקר
ההכרזה. הבוקר
יח"צ

העיתונאי מיקי רוזנטל הודיע הבוקר (חמישי), כי הוא יתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-19. את ההכרזה עשה רוזנטל יד ביד עם יושבת ראש המפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ', במטה הבחירות של מפלגת העבודה בתל-אביב.

באירוע אמר רוזנטל, כי "את כל חיי הבוגרים והמקצועיים הקדשתי להגנה על האזרח הקטן שהרגיש שהמדינה ובעלי השררה רק לוקחים ממנו עוד ועוד. לצערי, משנה לשנה יותר ויותר אזרחים מרגישים שהם נרמסים על ידי בעלי הכוח והיום זוהי תחושתם של מרבית אזרחי ישראל. את עבודתי כעיתונאי עשיתי באמצעות ביקורת על הממסד, על דרך התנהלות הביורוקרטיה, על דרך קבלת ההחלטות של נבחרי ציבור, על השלטון שמאפשר לטייקונים להתעשר על חשבון הציבור, על הפערים הבלתי נתפסים בין עניים לעשירים במדינה ועל רמיסת החלש".

"כשקיבלתי פנייה משלי, להצטרף למפלגת העבודה ולהתמודד על מקום ברשימה לכנסת אמרתי לעצמי: הנה, יש לי הזדמנות להשפיע על שינוי פני החברה הישראלית ולהגן על האזרח הקטן שאני נלחם למענו שנים במקום בו מתקבלות ההחלטות. וחשוב מאוד - אני מכיר היטב ומעריך מאוד את שלי יחימוביץ', והיא דוגמא למישהי שבאה מהחוץ והצליחה לעשות מספסלי הכנסת שינויים חשובים. אני מאמין שמפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ יחד עם שילוב של ותיקים וחדשים במפלגה -  תביא לבוחר הישראלי בשורה של מפלגה שנלחמת למען העם, מפלגה שרואה לנגד עיניה את הבוחר לא רק ביום הבחירות אלא לכל אורך כהונת הכנסת, מפלגה שתעשה את השינוי החברתי-כלכלי העמוק שישראל כל כך זקוקה לו", הוסיף רוזנטל.

יחימוביץ' איחלה לרוזנטל בהצלחה: "אני מקבלת בברכה ובשמחה את מיקי רוזנטל. מיקי הוא תוספת רצינית ביותר, בולדוזר ובולדוג אמיתי, שיביא את כל האנרגיות ואת תפיסת העולם שלו, שאני מאוד מזדהה איתה, למפלגת העבודה. אני שמחה על הצטרפותו. הוא הולך להיות אחד המסבירנים שלנו, בוודאי בכל מה שקשור לסדר היום החברתי ולעוצמת היתר שניתנה כאן בעשור האחרון לבעלי ההון על חשבון הציבור הרחב. אני מאחלת לו בהצלחה".

מיקי רוזנטל, יליד 1955, נשוי ליועצת חינוכית ואב לשלושה. הוא גר בגבעתיים. רוזנטל הייה ממקימי  "חדשות" ורכז המערכת במקומון התל אביבי "העיר". ב"ידיעות אחרונות" שימש כסגן העורך. לאחר מכן, מונה לסמנכ"ל תוכן של חברת החדשות של ערוץ 2 והגיש תוכניות טלוויזיה, בהן "בולדוג" בערוץ 8 ו"בולדוזר" בערוץ 2, וכן את סדרת הדרמה-תיעוד "המפצחים" בערוץ 2. רוזנטל מוכר בין השאר בזכות סרטו "שיטת השקשוקה", ובזכות התחקירים שהוא ביצע בתכנית "המקור" בערוץ עשר ממנה פרש בשידור חי ביום שלישי האחרון.