חוטובלי: שרי הליכוד מחוייבים לאישור דו"ח לוי

ח"כ ציפי חוטובלי אומרת כי "שרים גם מהבית היהודי וגם מהליכוד, חייבים לקחת את הדו"ח הזה ולהפוך אותו לאבן כתובה של ממשלת ישראל"

חגי הוברמן , ב' בחשון תשע"ג

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
דוברות הכנסת

"שרים שיושבים בוועדה השרים לענייני התיישבות, גם מהבית היהודי וגם מהליכוד, חייבים לקחת את הדו"ח הזה ולהפוך אותו לאבן כתובה של ממשלת ישראל. השרים ישראל כץ, גלעד ארדן ויולי אדלשטיין, מחוייבים לדו"ח הזה".

כך אומרת ח"כ ציפי חוטובלי, בראיון שיתפרסם מחר בעלון 'מצב הרוח'.

חוטובלי מציינת כי "זה יהיה המהפך האסטרטגי של ממשלת הליכוד, שממשלת הליכוד תאמר לציבור: ההתיישבות היא עניין אסטרטגי, שבו אנחנו לא מסתפקים בבית פה בית שם, אלא משנים אסטרטגית את כללי המשחק".

"עצם העובדה שכל נושא ההתיישבות נמצא תחת משרד הביטחון, הוא עיוות", אומרת חוטובלי. "הליכוד, התומך בהתיישבות, נותן לגורם עויין לנהל מדיניות עויינת נגד התיישבות יהודית".

חוטובלי לא מותירה ספק למי כוונתה במונח 'גורם עויין': שר הביטחון אהוד ברק. "שר הביטחון הוא הגורם שאינו מתאים לנהל את העניינים בתחום ההתיישבות. לכן ראש הממשלה הקים ועדת שרים לענייני התיישבות, הפקיע חלק גדול מהסמכויות של שר הביטחון ומסר אותם לוועדת השרים לענייני התיישבות, שלהחלטותיה יש סמכות של החלטת ממשלה".

חוטובלי מוסיפה: "אם יש סכסוך קרקעות בת"א, פלוני טוען שאתה לא בעל הבית בו אתה גר, מתנהל משפט – אבל בכל התקופה הזאת אתה יושב בבית. מי שטוען נגדך הוא שצריך להוכיח את טענתו. רק ביהודה ושומרון אם מישהו מערער נגדך, מחייבים אותך לעזוב את הבית עד לסוף ההליך המשפטי. אין אבסורד גדול מזה. על פי דו"ח לוי, אין יותר מעורבות של המינהל אזרחי. תהיה התנהלות תקינה של מקרקעין כמו בכל מקום בארץ".