אנשי תקשורת רוסיים ביקרו ביו"ש

משלחת מיוחדת של 15 עיתונאים רוסים בכירים מתחום התיירות התארחה השבוע ביהודה ושומרון.

עוזי ברוך , ד' בחשון תשע"ג

ביקור ב"ארץ בראשית"
ביקור ב"ארץ בראשית"
מועצת יש"ע

משלחת מיוחדת של 15 עיתונאים רוסים בכירים מתחום התיירות התארחה השבוע ביהודה ושומרון.

במהלך הביקור סיירו העיתונאים כל יום באזור אחר: הר חברון, גוש עציון, שומרון ובנימין, ביקרו באתרים ובאטרקציות ונפגשו עם אנשי התיירות ביו"ש. כמו כן נפגשה המשלחת עם שר התיירות סטס מסיז'ניקוב במשרדו ומאוחר יותר עם שר ההסברה יולי אדלשטיין.

מטרת הביקור נועדה להכיר את הפוטנציאל התיירותי ביו"ש על מנת לעודד את מאות אלפי התיירים הרוסים שמגיעים לארץ כל שנה להגיע גם לאתרי התיירות ביו"ש.

ברחלים שבשומרון קידם את פניהם יוסי דגן, יועץ ראש המועצה ומנהל היחידה האסטרטגית שומרון, ואמר "השומרון, עליו אתם שומעים רבות בכלי התקשורת בהקשרים המדיניים" – אמר יוסי דגן לאורחים – "הוא בראש ובראשונה אזור יפהפה אשר מתגוררים בו למעלה ממאה אלף אזרחים. כפי שאתם שמים לב לא שומעים פה טנקים, אלא דווקא את ציוץ הציפורים.. השומרון הוא אזור מיוחד שיש בו  אתרי תנ"ך חשובים, מעיינות ונחלים, נוף מרהיב ובמיוחד אוכל אורגני משובח ויין נדיר באיכותו, שזוכה כל שנה במדליות בינלאומיות. בשנים האחרונות התיירות מתעוררת ופורחת בשומרון ומאות אלפים מישראל ומרחבי העולם מגיעים, נופשים מטיילים ונהנים. אנו מזמינים את אזרחי רוסיה להגיע ולגלות את השומרון – חבל ארץ תיירותי פורח".

בשומרון סיירו העיתונאים הרוסים באתר הארכיאולוגי בהר גריזים, בה ברכה, באיתמר ובחוות "גבעות עולם", שם נהנו מהתוצרת האורגנית של השומרון, בפדואל ובישוב רחלים, שם טעמו והתרשמו מיינות השומרון זוכי המדליות הבינלאומיות.

אניה אנטופולסקי, מנכלי''ת עמותה נקודת מפגש, סיכמה "העיתונאים הופתעו מאוד לראות פריחה במקומות בהם ציפו לראות מלחמה ו'כיבוש'. בדרך כלל, דעת הקהל ברוסיה אוהדת את ישראל - בוודאי הרבה יותר מאשר באירופה , אבל על יהודה ושומרון יודעים מעט מאוד. אנחנו מקווים שהביקור הזה יתחיל שלב חדש בהכרות של הציבור הרחב ברוסיה עם חבלי הארץ האהובים שלנו".

טטיאנה סולופובה, מערוץ התקשורת הממשלתי ברוסיה ITAR TASS אמרה "הייתי בישראל כבר כמה פעמים ואף פעם לא ידעתי שיש מקומות כאלה. נחשפנו למסלולי תיירות חדשים. זוהי ישראל חדשה ומעניינת ומאוד חשוב שהכרנו אותה".