שרי ליכוד לנתניהו: להעלות את דו"ח לוי

שרי ליכוד תקפו הבוקר (ראשון) את עמדת היעמ"ש, אשר מעכב את ההצבעה על דו"ח השופט אדמונד לוי בישיבת הממשלה.

שלמה פיוטרקובסקי , ה' בחשון תשע"ג

אדמונד לוי
אדמונד לוי
צילום: פלאש 90

בישיבת שרי הליכוד הבוקר שאל שר התחבורה, ישראל כץ, את ראש הממשלה האם נקבע תאריך לדיון בממשלה בדו"ח השופט אדמונד לוי.

ראש הממשלה השיב כי יש מגעים עם היועץ המשפטי לממשלה לקביעת תאריך לדיון לאחר שיתן את הערותיו. כץ אמר כי מצב זה אינו מקובל.

לדבריו "קודם יש לקבוע תאריך לדיון בדו"ח בממשלה ולאחר מכן רשאי היועץ המשפטי לתת את הערותיו. זה לא סביר שנמנעים מדיון בדו"ח חשוב זה שוב ושוב".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, תקפה הבוקר גם היא את היועץ המשפטי לממשלה, אשר מעכב את הבאת המלצות דו"ח המאחזים של השופט אדמונד לוי לאישור הממשלה.

לדבריה, "ממשלת נתניהו צריכה לפעול באופן מיידי לאימוץ המלצות השופט אדמונד לוי. אנחנו לא ממשלת מעבר אלא ממשלה מכהנת ויש לנו את הסמכות המשפטית והשלטונית לאמץ את ההמלצות".

לבנת הזכירה, "ליועץ המשפטי לממשלה הנוכחי אין כל עילה משפטית למנוע את אימוץ ההמלצות מהממשלה שהרי היועץ המשפטי לממשלה הקודם מני מזוז כבר הכריע בסוגיה זו. בשנת 2008 כשפניתי למזוז בדרישה לעצור את המו"מ עם הסורים שניהלה ממשלת אולמרט בזמן שכיהנה כממשלת מעבר, הוא השיב לי במכתב מפורט בו הסביר כי לממשלת מעבר יש סמכות מלאה להמשיך ולקבל החלטות, וזאת בהתבסס על פסיקת בג"צ משנת 2001".

"לא יתכן שיהיה דין אחד לממשלות שמאל ודין אחר לממשלות ימין. אימוץ המלצות השופט לוי יעשה צדק היסטורי ויביא לתיקון העוול שגרם דו"ח ששון להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון לאורך שנים רבות", קובעת לבנת.

השרה לבנת גם תקפה את מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ וכינתה אותה "מפלגה של שמאלנים" ואת מפלגתו של יאיר לפיד כינתה "מפלגה של עשירים".