"אגודת אפרת מתייצבת בעד הנשים ולטובתן"

על רקע פרשת רז אטיאס ז"ל וחברתו, יו"ר אגודת אפרת עונה לארגוני הנשים: "אנחנו לא נגד הפלות אלא בעד בחירה ולטובת הנשים".

עדו בן פורת , ו' בחשון תשע"ג

ד"ר אלי שוסהיים
ד"ר אלי שוסהיים
אגודת אפרת

ארגוני נשים פתחו במתקפה תקשורתית חסרת תקדים נגד אגודת אפרת, על רקע פרשת רז אטיאס ז"ל וחברתו. ד"ר אלי שוסהיים יוצא להגנת האגודה שבראשה עומד ובראיון לערוץ 7 הוא קובע כי אפרת לא נגד הפלות אלא בעד בחירה ולטובת הנשים.

גורמים בתקשורת יוצאים נגד אגודת אפרת, בטענה שהיא "שוטפת את המוח לנשים" כהגדרתם. ד"ר שוסהיים מבקש לתת פתחון פה ל- 54,000 הנשים שבזכות אגודת אפרת והחליטו לא להפסיק את ההריון. "אף אחת לא מתחרטת שילדה את התינוק או התינוקת", הוא אומר.

לגבי פרשת רז אטיאס ז"ל וחברתו, שוסהיים מספר כי אגודת אפרת לא לחצה על אף אחד מהצדדים. "לא אנחנו התנגדנו להפלה", הוא מספר ומדגיש כי אגודת אפרת היא ארגון הנשים הפמיניסטי היחיד בישראל. "אנחנו דואגים לבריאות האישה, לרווחתה, לשמחתה ולאושרה, בכך שאנחנו מצילים את הילדים".

"באפרת לא עושים שטיפת מוח", הוא קובע ומסביר שעיקר הפעילות מתבססת על הצד הרפואי. "אנחנו מסבירים לאישה שהריון זה תהליך רפואי, ולא מתייחסים כלל וכלל לנימוקים דתיים או פילוסופיים". בגלל שעיקר החשש של הנשים נובע מקשיים כלכלים, באפרת מבטיחים תמיכה כלכלית למשך תקופה, כדי לעזור לאישה להתעלם מהעול הכלכלי.

"מעולם לא עשינו הפגנה. מעולם לא ניסינו לשנות את החוקים. אך ורק מצאנו את הסיבות שבגללן רוב הנשים לא רוצות להמשיך בהריון. לארגוני הנשים יש חלק בזה", הוא קובע ומוסיף כי אותם ארגונים, "לא שמים את טובת האישה לנגד עיניהם".

ד"ר אלי שוסהיים, רופא במקצועו מבקש לספר בסיום הראיון כי "זכותה של אשה הרה השוקלת לבצע הפלה היא – להחליט מתוך ידיעה והכרת הנושא ולדעת על הסיכובים העלולים להופיע כתוצאה מביצוע הפלה יזומה. אנחנו לא מחליטים עבור האישה", אומר שוסהיים ומסכם, "אלא מעניקים לה ידע ומשאירים את ההחלטה בידיה".