ראשי רשויות: דו"ח לוי - עכשיו

מועצת יש"ע קיימה הערב (ב) כינוס חירום בעקבות הודעתו של היועץ המשפטי כי לא ניתן להעלות את דו"ח המאחזים לדיון בממשלה.

עדו בן פורת , ו' בחשון תשע"ג

ראשי רשויות ופעילים מרכזיים מיהודה ושומרון קראו הערב (שני) לראש הממשלה לאמץ את דו"ח אדמונד לוי העוסק במאחזים ביהודה ושומרון.

דני דיין יו"ר מועצת יש"ע אמר בכינוס כי "כל יום שהממשלה לא מאמצת את דוח וועדת השופט אדמונד לוי , הוא יום שהממשלה מאשרת מחדש את דוח טליה ששון שהוא הנגטיב  שלו. האישור חייב לכלול את כל מרכיבי הדו"ח. הדו"ח הוגש לממשלה הנוכחית והממשלה הנוכחית צריכה לאשר אותו בטרם תחדל לכהן".

דויד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן וחבר מרכז ליכוד, אמר "אחרי עשרות שנים של התיישבות הגיע הזמן לעשות צדק מוסרי. אי קבלת ההמלצות של דוח לוי כמוהו כהסכמה עם המונח השמאלני כיבוש".

צביקי בר-חי ראש המועצה האזורית הר חברון, פנה לכל נציגי המפלגות הלאומיות החברות בקואליציה בדרישה לאמץ את הדו"ח ולקדמו, "אימוץ הדו"ח הוא מעשה ציוני ערכי מוסרי ויהודי, אנו מצפים שתפעלו כך".

אבי רואה ראש המועצה האזורית מטה בנימין, ציין כי ביהודה ושומרון חיים למעלה מ 360 אלף אזרחים ישראלים "הממלאים את חובותיהם למדינה אך יש להם גם זכויות. הממשלה טענה בעבר שאין לה את הכלים הראויים לכך, דו"ח לוי נותן לכך את המענה. אנו פונים לממשלה לאפשר לנו חיים אזרחיים מלאים".

משתתפי הישיבה סיכמו כי "מינוי צוות המשפטנים ופרסום הדו"ח מהווים את אחד ההישגים השלטוניים המשמעותיים בשנות כהונת ממשלת ישראל ה-32, נותר רק לאשר את הדו"ח לאלתר. הזמן קצר ואנו נפעל בדחיפות לקדם את האישור של הדו"ח. אנו קוראים ודורשים להביא להחלטה בישיבת הממשלה הקרובה את אימוץ הדו"ח והנחיית משרדי הממשלה לפעול על פיו".

עו"ד יוסי פוקס המתמחה במשפט חוקתי, מנהלי ובינלאומי המתמודד בפריימריז בליכוד ומראשי הפורום המשפטי למען א"י, אמר "אני קורא לראש הממשלה לאשר את מסקנות דו"ח אדמונד לוי בישיבת הממשלה הבאה".

"מדובר בהצעת החלטה שהינה נדבך מרכזי במדיניות הממשלה, אשר נדונה עוד בטרם פוזרה הכנסת. ועניינה מילוי הוואקום המשפטי השורר ביהודה ושומרון וסתימת הפרצה דרכה נכנסים ארגוני השמאל המבקשים לממש את חזונם הפוליטי לעקירת ההתיישבות ביהודה ושומרון, באמצעות כלים משפטיים", הוסיף פוקס.