פליטת הפה של ברק חשפה את מוקד פגיעת הרקטה

הצנזורה אוסרת פרסום שמו של ישוב שנפגע מירי רקטות כדי שלא לסייע בידי היורים, אך דווקא שר הביטחון כשל בלשונו וחשף את הנתון.

שמעון כהן , ח' בחשון תשע"ג

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

בראיון לגלי צה"ל הבוקר (רביעי) חשף שר הביטחון, אהוד ברק, את אחד הישובים בהם פגעו רקטות הבוקר. זאת על אף איסור הצנזורה לחשוף מוקדי פגיעה, בכדי שלא לסייע למחבלי החמאס לכוון את את המשך הירי .

האירוע התרחש במהלך שידור תכניתו של רזי ברקאי. לשידור עלתה תושבת אחד הישובים מישובי עוטף עזה שתיארה את מצוקתם אל מול מטחי הירי ובהיעדר מיגון הולם.

מיד לאחריה עלה לשידור שר הביטחון, אהוד ברק, שפתח ואמר שהוא מבין לליבה של המרואיינת הקודמת, תוך שהוא מציין את מקום מגוריה. רזי ברקאי מצידו שהבין מיד את התקלה בפליטת הפה של שר הביטחון ניסה לעצור את שטף דיבורו והזכיר לו שהמדובר הוא בשידור חי ודיווח מסוג זה בעייתי ואסור.

נזכיר כי הוראות הצנזורה המפורסמות זה מכבר היא שלא לנקוט בשמו של ישוב שנפגע ממטח ירי על מנת שלא לסייע בידי היורים לכוון את המשך הירי.

יצוין כי השר ברק הוסיף הבוקר ואמר כי ישראל עומדת על זכותה להגן על האזרחים. "המאבק לא יסתיים מחר ולא נרתע משום סוג של פעולה, מי שרוצה לפגוע בנו- מיורט". באשר לאפשרות של צורך בפעולה קרקעית אמר ברק כי "אם תדרש פעולה קרקעית - כך יהיה".