המטה החרדי בליכוד סוגר חשבון

יעקב וידר מפעילי המטה החרדי בליכוד, מספר על הפעילות לקראת הפריימריז, "יש לנו ליטאים חסידים בלז' ויזניץ' וגור, אנחנו נשפיע".

בני טוקר , י"א בחשון תשע"ג

כנס הליכוד הערב
כנס הליכוד הערב
יח"צטוען....

יעקב וידר מהמטה החרדי בליכוד מספר לערוץ 7 על ההתארגנות של המתפקדים החרדים לקראת הפריימריז.

"יש היום אלפי חרדים, מתפקדים או חברי מרכז, חלקם הגיעו על ידי קבלני קולות וחלקם באופן עצמאי. יש כאלה בכל הריכוזים החרדים בארץ. בסוכות האחרון נפגשנו עם המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום ועם השר כחלון בבני ברק והעלנו נושאים רבים".

לדבריו המטה החרדי בליכוד מכיל את כל הגוונים של היהדות החרדית, "יש אצלנו מקום לכולם, ליטאים, חסידים, בלז' וספרדים, הרעיון הוא לצרף כמה שיותר אנשים חדשים. אמנם אין כיום ח"כ חרדי בליכוד אבל הליכוד עוזר לנו בכל הנושאים החשובים, הליכוד פתוח לקבל אותנו. המפלגות החרדיות כבודם במקומם מונח אבל יש חשיבות להשפיע דרך המפלגות הגדולות".

וידר אומר שהם לא מתכוונים להפיץ רשימות מומלצים לפריימריז, "באופן מוצהר לא מדברים אצלינו על רשימות, אבל אני משוכנע שנצביע עבור אנשים לאור פעילותם בקדנציה האחרונה. אצלנו אנשים הם לא רובוטים, זה אנשים עם חשיבה שפועלים למי שעזר לכלל הציבור".

לדבריו לא כל המתפקדים החרדים עושים זאת בגלוי אבל הם בהחלט משפיעים, "החברה החרדית היא די סגורה והעניין החברתי הוא חשוב. לכן יש מתפקדים חרדים שלא תראה אותם בפעילות גלויה, אבל הם יבואו להצביע ולהשפיע".