"לא מאמין לנתניהו - אפשר לאשר את הדו"ח"

ראשי רשויות מיש"ע שובתים מול משרד ראש הממשלה בדרישה לאשר את דו"ח לוי ומדגישים: רק נתניהו אחראי לאישור הדו"ח.

חזקי ברוך , י"ג בחשון תשע"ג

ראשי הרשויות ביו"ש פתחו היום (שני) בשביתת שבת מול משרד ראש הממשלה, בדרישה להעלות לאישור את דו"ח וועדת השופט אדמונד לוי כבר בשבוע הקרוב.

בשביתת השבת משתתפים דני דיין יו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה ממטה בנימין, דויד אלחייני מבקעת הירדן, דוידי פרל מגוש עציון, צביקי בר חי מהר חברון, הרצל בן ארי מקרני שומרון, אברהם בן יוסף מחברון, חננאל דורני מקדומים , צדוק זהוראי מאלקנה ומלאכי לוינגר מקריית ארבע.

ראשי הרשויות פתחו בפעולות נמרצות מול השרים וראש הממשלה. העשרה מתכננים לפעול בדרכים שונות לקידום אישור דו"ח לוי , ויישארו במאהל המחאה עד סוף השבוע.

במסיבת עיתונאים שארגנו אמרו ראשי הרשויות, כי "החלטנו לצאת בצעד חריג לשביתת שבת מול הכנסת על מנת לקרוא בצורה חד משמעית לראש הממשלה לאמץ את דו"ח אדמונד לוי".

ראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחייני, ציין כי "לא יכול להיות שאחרי 44 שנים יוטלו מגבלות מטעם המדינה על אזרחי מדינת ישראל אשר חיים ביש"ע . אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לסור הצידה ולתת לממשלה להעביר ולאמץ את הדו"ח".

ראש מועצת מטה בנימין, אבי רואה, סיפר כי "בלב עפרה, הופסקה בניית מבנה של עמותת "לב בנימין", עמותה הדואגת לילדים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. הבניה לא מתקדמת והילדים סובלים. אימוץ דו"ח יפתור בעיות אלו וימנע סבל מילדי בנימין".

לדברי חננאל דורני, ראש מועצת קדומים, "שבעה שרים הגיעו אתמול ותמכו באימוץ הדו"ח. ראש הממשלה אומר אני רוצה אבל לא יכול. איני מאמין לו. כשראש הממשלה רוצה לעשות משהו - הוא עושה אותו. אם הנושא היה בראש מעייניו של ראש הממשלה- הוא היה עושה זאת. תושבי יו"ש לא יכולים היום לבנות גן ילדים עם פתיחת שנת הלימודים. הגיע הזמן לאמץ את הדו"ח וליצור שוויון זכויות והזדמנויות לתושבים במרחב".