ראש ממשלת קטר: בסוריה מתנהל רצח עם

ראש ממשלת קטר מתחייב לפעול לסייע לעם הסורי, הנתון לדבריו למערכה של רצח עם בהיתר של המשטר הסורי והקהילה הבינלאומית

דלית הלוי , ט"ו בחשון תשע"ג

סוריה
סוריה
פלאש 90

ראש ממשלת קטר, חמד בן ג'אסם אאל אל-ת'אני, מגדיר את מאבק הדמים בסוריה לא כמלחמת אזרחים אלא כ"רצח עם". בראיון לרשת אל-ג'זירה (30 באוקטובר) אמר אאל אל-ת'אני, כי "אנו מודעים לכך שמה שקורה בסוריה אינו בגדר מלחמת אזרחים, אלא ג'ינוסייד, בראש ובראשונה בהיתר לרצח של ממשלת סוריה ולאחר מכן של הקהילה הבינלאומית והגורמים האחראים במועצת הביטחון".

אאל אל-ת'אני ציין, כי ממשלתו ידעה מלכתחילה כי הפסקת האש עליה הוכרז ערב עיד אל-אדחה תיכשל בגלל עמדת המשטר הסורי. “כל הצדדים יודעים מה הפתרון הנדרש ויודעים מה העם הסורי רוצה. כל מה שקורה כעת הוא בזבוז זמן ומתן היתר לרצח של העם הסורי", אמר.

ראש ממשלת קטר מתח ביקורת על העמדה המערבית בנוגע לסוריה והגדיר אותה כ"בלתי מספקת" ו"מקופאת" בגלל הבחירות בארה"ב. לדבריו, קטר מתכוונת למקד מאמץ דיפלומטי לאחר הבחירות בארה"ב, אירופה ומדינות ערב כדי לסייע לעם הסורי. ובתוך כך, הדגיש שר החוץ הטורקי, אחמד דאוד אוגלו, כי ממשלת טורקיה לא תנהל מגעים כלשהם עם משטר אסד למרות הלחצים מרוסיה, משום ששיח כזה לדבריו חסר כל ערך. יש לציין, כי ב-19 חודשי מלחמת האזרחים בסוריה נהרגו עד כה יותר מ-33 אלף איש.