'אינטרנט רימון' יחסום גישה לאתרי מיסיון

חברת 'אינטרנט' רימון נענתה לבקשת ארגון 'יד לאחים' ותחל לחסום אתרים מיסיונריים שכתובתם תימסר להם על ידי פעילי הארגון.

שמעון כהן , ט"ו בחשון תשע"ג

מתחיל להשתולל... העכבר
מתחיל להשתולל... העכבר
פלאש 90

הנהלת חברת 'אינטרנט רימון' הודיעה בימים האחרונים להנהלת ארגון הפעילים 'יד לאחים' כי נענתה לבקשה לחסום מעתה את הגישה לאתרים מיסיונריים.

עם זאת ציינו אנשי 'רימון' כי המערך הטכני שבידם מתקשה לזהות אתר כמיסיונרי ועל כן הם זקוקים לעזרת 'יד לאחים' שישגרו להם רשימת אתרי מיסיון שייחסמו.

בפנייה הראשונה של יד לאחים ל'אינטרנט רימון', פנייה שהגיעה בעקבות פניות רבות מיהודים רבים שנחשפו לתכנים מיסיונריים, נאמר, בין היתר: "ברוב דרגות החסימה של 'אינטרנט רימון', ניתן לגלוש בקלות רבה למאות(!) אתרי מיסיון של הכת הנוצרית 'היהודים המשיחיים' ולאתריהן של כתות מיסיון נוספות. לקוחות רבים שלכם, לצד רבנים רבים מכל החוגים, פונים אלינו שוב ושוב וקובלים על כך שהנכם – האמונים על חסימת אתרים שאינם הולמים – מאפשרים גלישה חופשית לאתרים אלו ואף לסרטים שעוסקים בהטפה לנצרות".

"כמי שאמונים על מאבק בכתות אלו, מבקשים אנו מכם כי תואילו להיפגש עמנו בדחיפות כדי שנציג בפניכם את פני הדברים, וכדי שתביאו לחסימתם – לאלתר – של אתרים בעלי תוכן פוגעני אלו", נאמר בפניית 'יד לאחים'.

לפנייה צורפה חוות דעת הלכתית ברורה הקובעת כי יש למנוע כל אפשרות של גלישה באתרים הקשורים עם המיסיון.

בימים אלה הגיעה ל'יד לאחים' תשובת הנהלת אינטרנט רימון, החתומה בידי נדב רט, מנהל תהליכים חוצי חברה ושיווק פנים, ובה נאמר: "לאחר דיון בנושא, החלטנו לעשות את ההשתדלות המחויבת בנושא. עם זאת, המודולים האוטומטיים שלנו לא יודעים לסווג אתרים מסוג זה, ועל כן נצטרך את עזרתכם. אם תעבירו אלינו כתובות של אתרים מיסיונריים אנו נעשה מה שנוכל כדי לחסום את הגישה אליהם".

ביד לאחים מספרים כי אנשי הארגון העבירו כבר את הכתובות הרלוונטיות על מנת שהחסימה תתבצע הלכה למעשה.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il