משה זר: שלום עכשיו חטפו מכה רצינית

גואל הקרקעות בשומרון מקווה שהשופטים יקבלו את תשובת המדינה לפיה "שלום עכשיו" לא יוכל להגיש עוד עתירות בשם פלשתינים וירטואלים.

בני טוקר , ט"ו בחשון תשע"ג

משה זר
משה זר
ערוץ 7

גואל הקרקעות, משה זר, מברך על תשובת המדינה לבג"ץ, לפיה תנועת השמאל הקיצונית 'שלום עכשיו' לא מייצגת פלשתינים אמיתיים.

בראיון לערוץ 7 טוען זר, כי המדינה השתמשה בתשובתה בטיעון המרכזי שבו השתמשו עד היום המתנחלים, לפיהם מדובר בעתירות קנטרניות שאינן מייצגות שום פלשתינים, "תגובת המדינה לבג"ץ הייתה שמדובר בגוף ציבורי שאין לו שום שייכות למאחזים וממילא אין להם זכות לעתור".

למעשה, סבור זר, המדינה רוצה למחוק בעליל את הזכות של שלום עכשיו להגיש עתירות כנגד מאחזים ביהודה ושומרון.

זר מקווה ששופטי העליון יקבלו את תשובת המדינה, "זו תשובה טובה, ואם העליון יקבל את הטענה, למעשה נמחקה הזכות של שלום עכשיו לעתור בעתיד נגד מאחזים. הם הרי טוענים כל הזמן שיש פלסטינים וירטואליים שהם בעלי הקרקע, והם לא מביאים שום פלסטיני. לא ייתכן שמביאים עותר שלמעשה לא קיים. אין כאן באמת תובע אמיתי שמגיע לבית המשפט מוסר תצהיר ונחקר, אז מדוע לקבל עתירה כזאת?".

לדבריו, גם בסוגיית רמת גלעד מעולם לא היה פלסטיני שתבע בעלות על הקרקע, "אם הם היו מביאים פלסטיני כזה, היינו מתמודדים איתו. אבל אין אדם כזה בעולם".

זר התייחס לביקורו של יו"ר הכנסת בחוות גלעד, "הוא איש אמיץ שאומר את מה שהוא חושב בלי לפחד. בשבילנו זה היה כבוד גדול שהוא הגיע לכאן".