שטייניץ: צריך לאשר את דו"ח לוי

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר הבוקר כי הממשלה צריכה לדון, לאשר וליישם את דו"ח לוי כדי למנוע את המצב הבלתי הגיוני שקורה ביו"ש.

חזקי ברוך , י"ט בחשון תשע"ג

ראשי רשויות ביש"ע מפגינים בשעה זו מול משרד ראש הממשלה בירושלים, בדרישה מראש הממשלה והשרים לאשר את דו"ח ועדת השופט לוי.

שר האוצר, יובל שטייניץ, הגיע להפגנת ראשי הרשויות כדי לתמוך, ואמר כי "הממשלה צריכה לדון, לאשר וליישם את דו"ח לוי כדי למנוע את המצב הבלתי הגיוני מבחינה מוסרית ומשפטית שבו רק ביהודה ושומרון אפשרי להעביר שכונה שלמה שאחרי שנים שהיא על הקרקע למקום אחר".

לדבריו, "אסור שמקרים כמו שכונת האולפנה ומגרון יחזרו על עצמם".  

"אני מקווה שתוך כמה חודשים לא יהיה שר ביטחון שתוקע מקל בגלגלים ומתנכל להתיישבות. תוצאות הבחירות עשויות להוריד מכשול", הוסיף שטייניץ.

גם השר ישי הגיע לתמוך ואמר, כי "הדו"ח הקודם של טליה ששון בעיני היה עם הרבה טעויות - לא רוצה לאמר מעבר לזה. הממשלה נתנה לשופט בית המשפט העליון אדמונד לוי להכין דו"ח ואני חושב שלא לכבד את בית המשפט והשופט זה לא ראוי".

"הדרישה שלכם לאשר את הדו"ח לפני הבחירות היא לגיטימית וצודקת. מה עוד שהיא מתקנת את הדו"ח הקודם שהיה מעוות ולא נכון", אמר השר ישי והוסיף "אני אשמח לדבר בנושא עם רה"מ כדי לאשר את הדו"ח לפני הבחירות".  

נציין כי ראש הממשלה נתניהו תכנן לאחרונה להביא לממשלה הצעת החלטה ברוח הההמלצות המעשיות שבדו"ח לוי, אך לטענת אנשי נתניהו היועץ המשפטוי לממשלה בולם את הבאת הצעת ההחלטה לממשלה.