עתיד ההתישבות בים המלח תלוי בגידול הדמוגרפי

שר התמ"ת - שלום שמחון, מנכ"ל המשרד - שרון קדמי ובכירים במשרד התמ"ת, סיירו באזור המועצה אזורית מגילות ים המלח.

ישי קרוב , כ"א בחשון תשע"ג

ים המלח
ים המלח
קובי פינקלר

שר התמ"ת - שלום שמחון, מנכ"ל המשרד - שרון קדמי ובכירים במשרד התמ"ת, סיירו הבוקר (שלישי) באזור המועצה אזורית מגילות ים המלח.

השר ואנשי משרדו נפגשו עם ראשי יישובים מהאזור וראש המועצה האזורית, מרדכי (מוצי) דהמן, על מנת לשמוע על ההתקדמות והחסמים בקידום הנושאים שנדונו במסגרת ביקורו הקודם של השר לפני כחצי שנה.

ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח סייר עם שר התמ"ת שלום שמחון ועדכן אותו בכל הנוגע לגידול בהיקפי ההתיישבות באזור כגון: הגעתן של משפחות צעירות לאזור, התקדמות מיזמי תיירות שונים באזור ושיתופי פעולה בין מגדלי תמרים ישראלים ופלסטינים הפועלים יחדיו להגברת הייצוא של תמרי האזור.

השר שמחון שמע מהתושבים שישנו ביקוש גדול למגורים באזור, אך בנקים למשכנתאות מערימים קשיים על המבקשים משכנתא לבניית בית באזור. כמו כן, ביקשו ראשי היישובים מהשר שמחון לוודא כי כל היישובים באזור יכללו תחת ההגדרה של עדיפות לאומית, לפעול למציאת פתרונות חינוכיים לגיל הרך עבור הורים עובדים ולסייע בהגברת התקצוב הממשלתי המיועד לקידום ההתיישבות בפריפרייה.

השר שמחון סיכם ואמר כי התרשם מהפיתוח באזור, המוטיבציה של ראשי ההתיישבות להרחיב את הגידול באוכלוסייה והופעת חברות ביומד, המשוועות להשקעה ואוכלוסייה בעלת השכלה רלבנטית: "אין לאיש ספק שעתיד ההתיישבות באזור תלוי בגידול הדמוגרפי ובהגעת אוכלוסייה צעירה ותורמת, שתספק איכות חיים לתושבים וחזון לחבל הארץ הנהדר הזה. מדובר בצורך לאומי ומשרד התמ"ת יפעל על מנת לספק מענה הולם לצורך הזה".