עובדי מעריב שובתים - העיתון לא יודפס

עובדי מעריב, העיתון ואתר האינטרנט NRG, הכריזו על שביתה. לטענתם הרוכש החדש לא נענה לדרישות לדון בשקיפות העסקה ותנאי העסקתם.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"א בחשון תשע"ג

עד ר"ה. מעריב
עד ר"ה. מעריב
פלאש 90

עובדי מעריב, העיתון ואתר האינטרנט NRG, הכריזו על שביתה. מחר לא יצא עיתון והאתר לא יפעל מעתה ועד להודעה חדשה.

לטענת העובדים, הרוכש החדש של העיתון, שלמה בן צבי לא נענה לדרישות העובדים לדון בשקיפות העסקה ותנאים בהם יועסקו העובדים.

"התגלו ביממה האחרונה פרטים מטרידים לגבי יישום ההסכם הקיבוצי שנחתם עם העובדים. המהלכים הללו נעשו ללא תיאום עם נציגות העובדים וללא שקיפות", נאמר בידיעה באתר NRG שנכתבה על ידי העיתונאים בעיתון..

נזכיר כי לפני כשבועיים אישרה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, את המלצתם של כונסי הנכסים של העיתון "מעריב" למכור את העיתון לאיש העסקים שלמה בן צבי. 

האישור כלל מתווה מכירה משולב, בו ימכרו העיתון עצמו, המוספים והמקומונים, אתר האינטרנט NRG וההוצאה לאור לבן צבי, ובמקביל ירכוש איש העסקים עמוס מיימון את בית הדפוס של העיתון "מעריב" מתוך כוונה להפעילו כבית דפוס במהלך חמש השנים הקרובות.

אישורה של העסקה במתווה הזה התאפשר בעקבות שני "הסכמי משנה" שנחתמו, ובעקבות התחייבותם של הרוכשים לקלוט מחדש כמות עובדים גדולה בהרבה מזו שעמדה על הפרק בעבר. שני ההסכמים הנוספים שנחתמו הם הסכם להדפסת העיתון שנחתם בין בן צבי ובין קבוצת מיימון, אשר אפשר למיימון להתחייב על המשך העסקתם של מרבית עובדי הדפוס, והסכם שנחתם ב"דקה ה-90" בין בן צבי ובין עובדי העיתון. בהסכם עם העובדים הגדיל בן צבי את ההתחייבות לקלוט עובדים, התחייב שלא לפטר כמות מאסיבית של עובדים בתוך טווח זמן של שישה חודשים, ואף התחייב באופן תקדימי להעסיק את עובדי "מעריב" תחת הסכם קיבוצי.

"שלמה בן צבי מבצע טבח בעובדי מעריב"

מוקדם יותר דיווחנו כי יושב ראש אגודת העיתונאים בתל אביב, יוסי בר מוחא, תקף מילולית את שלמה בן צבי.

בן מוחא אמר כי שלמה בן צבי שהוא הבעלים של העיתון "מקור ראשון" ורכש לאחרונה את העיתון "מעריב", לאחר שהאחרון קרס כלכלית, מפר את ההסכמים עם הנהלת מעריב.

בכנס אילת לעיתונות אמר בר מוחא כי "בן צבי החליט לבצע טבח בעובדי מעריב. בשעות האחרונות הוא הפר כל התחייבות הן בפני בית המשפט והן בפני עובדי העיתון".

"מעריב קורס והופך להיות שלוחה של מקור ראשון", הוסיף בן מוחא וציין כי "מי שלא נמצאים בדעות של מקור ראשון, נזרק. הדברים יביאו למאבק עיקש".