צו לעובדי "מעריב": חיזרו לעבודה

השביתה במעריב הסתיימה, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוציא צו מניעה זמני המורה לעובדים לחזור לעבודה סדירה.

בני משה , כ"ב בחשון תשע"ג

מעריב יפצה
מעריב יפצה
פלאש 90

בית המשפט הורה אחר הצהריים (ד') לעובדי העיתון מעריב לחזור לעבודה. העובדים הודיעו כי יכבדו את הצו, אך יבקשו דיון דחוף בבית המשפט בהחלטת השופטת אלשייך להוציא את הצו.

השופטת ורדה אלשיך ביקרה את התנהלות העובדים "נגרם נזק רב בשל אי הפצת העיתון ולעומת זאת על פי מאזן הנוחות לא יגרם לעובדים כל נזק אם יידחו הצעדים הארגוניים אותם נקטו. על כן אין מנוס ממתן צו המורה לעובדים לשוב לדרך המו"מ עם הרוכש, על פי תנאי ההסכם, וזאת בדרך מקובלת ובתום לב תוך עבודה סדירה והופעתו הרציפה של העיתון", כתבה אלשיך.

"לא יעלה על הדעת כי העובדים ינהלו מו"מ בכוח הזרוע, תוך גרימת נזקים שחלקם ייגרמו אף להם עצמם. שביתה בעת הסדר נושים הינה במידה רבה בגדר ניסור הענף עליו יושבים העובדים, ועלולים להביא לפירוק החברה. התנהל מו"מ בו השתתפו העובדים, הושג הסדר לו הסכימו העובדים, לרבות הסכם קיבוצי מחייב, דבר אותו העובדים ביקשו יותר מכל".

עיתון "מעריב" לא יצא הבוקר (רביעי) לאור ואתר nrg של העיתון לא מתעדכן - זאת לאור החלטת ועד עיתונאי "מעריב" להשבית את העבודה, לאחר שרוכש העיתון, שלמה בן צבי, לא השיב עד אמש לאולטימטום שהציבו לו לפתוח במשא ומתן .