הרב משה קליין מונה לרב בתי החולים הדסה

הרב משה קליין, רב שכונת כפר גנים בפ"ת, נבחר לכהן כרב בתי החולים הדסה בירושלים, זאת לאחר שזכה לתמיכת ארגון רבני "צהר".

נתנאל כ"ץ , כ"ג בחשון תשע"ג

נבחר. הרב קליין
נבחר. הרב קליין
יח"צ

הרב משה קליין נבחר לכהן כרב בתי החולים הדסה בירושלים, זאת לאחר שזכה לתמיכת ארגון רבני "צהר", ולאחר שגבר על מועמדים המזוהים עם היהדות החרדית, של ש"ס ושל הליטאים.

הרב קליין (55), יליד פתח תקווה, הינו בוגר תיכון ישיבת בני עקיבא נחלים וישיבת מרכז הרב בירושלים. בעל כושר לרבנות מהרבנות הראשית לישראל, לאחר שהוסמך על ידי שורת תלמידי חכמים ובראשם הגאון הרב אברהם שפירא זצ"ל, הרב הראשי לישראל וראש ישיבת מרכז הרב.

הרב קליין הוא בעל תעודת הוראה, ובעל תואר שני במשפטים מטעם אוניברסיטת בר אילן. כמו כן הוסמך הרב קליין ע"י לשכת עוה"ד לכהן כעו"ד. בתפקידיו האחרונים, שימש כראש אולפנת בני עקיבא צפירה במשך כתשע עשרה שנה וכסגן יו"ר ישיבות ואולפנות בני עקיבא במקביל. לאחר מכן כיהן כמנכ"ל "בת עמי"-שירות לאומי התנדבותי וסגן ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה (בין השנים 2004-2010). ב-12 השנים האחרונות  משמש בהתנדבות כרב שכונת כפר גנים בפתח תקווה.

מתוך ראייה רחבה על תפקידו של הרב במערכת הציבורית סייע ארגון רבני צהר לבחירתו של הרב קליין. בארגון הסבירו כי כרב בית החולים יש מצע נרחב לעשייה וחיבור לעם ישראל ואשר על כן סייעו לבחירתו של הרב קליין.

ב'צהר' הזכירו כי לפני כשנה נבחר הרב מיכה הלוי כרב העיר פתח תקווה גם כן בדחיפה וסיוע של הארגון שהרב הלוי היה בין מקימיו. "יש פה בהחלט שינוי חשוב בתפיסה הציבורית בחשיבות תפקידו והשפעתו של הרב. גם כאן היו מתמודדים המזוהים עם מפלגת ש"ס והיהדות החרדית- ליטאית ואנו שמחים שהרב קליין נבחר ויוכל להשפיע את רוח צהר גם בבית חולים הדסה".

הרב קליין אמר לאחר היבחרו: "אני מודע לכך כי התפקיד מלא אתגרים הלכתיים ואנושיים דווקא בשעות היותר מורכבות בחייו של אדם כאשר בא בשערי בית החולים. אשתדל למלא תפקידי זה במסירות וברגישות הגבוהים ביותר, לעמוד בקשר עם החולים ומשפחותיהם עם צוותי הרפואה והסיעוד במטרה לסייע ככל יכולתי בתחומים עליהם אני מופקד. אני מודה להנהלת המרכזים הרפואיים ולפרופ' קוקיה בראשם על האמון שנתנו בי ואעשה אי"ה כל שבידי לעמוד באתגר. תודתי נתונה לכל אשר סייעו בידי והמליצו עלי".