מגרון הישנה: הצבא נטש, הערבים בזזו את הגבעה

תושבי מגרון בגבעת היקב גילו בימים האחרונים שהחיילים ששמרו על המבנים בחלקה 10 במגרון, נטשו את מגרון וכל הבתים נבזזו.

בני טוקר , כ"ג בחשון תשע"ג

זכוכיות מנופצות במיגרון
זכוכיות מנופצות במיגרון
יונת אליאסיאן

שוקי סט, תושב גבעת היקב ביישוב מגרון, מספר לערוץ 7 על הדרמה שהתחוללה בימים האחרונים, לאחר שחיילי צה"ל נטשו את הגבעה ממנה הם פונו.

"בעקבות פנייה מחודשת של 'שלום עכשיו' לבג"ץ בטענה שהפינוי לא הושלם, התקבלה ההוראה שצריך להרוס גם את הכבישים ואת כל התשתיות. משרד הביטחון החל בימים האחרונים להרוס את כל התשתיות והכבישים חוץ מאלה שהובילו לחלקה 10. לפני מספר ימים גילינו לתדהמתנו שהצבא פשוט נטש את הגבעה לחלוטין", מספר סט.

לדבריו, על פי כל הסיכומים, צה"ל היה אמור להמשיך ולאבטח את המבנים בחלקות 10, 4 ו-8 שנרכשו כדין על ידי התושבים. "היתה הסכמה ברורה שהצבא שומר על המבנים עד שיוחלט מול המינהל האזרחי איזה שימושים ייעשו במבנים האלה. אנחנו חשבנו להקים שם מוסד חינוכי או אולי חווה טיפולית", הוא מגלה.

"אלא שלפני כמה ימים גילינו פתאום שהצבא כבר לא נמצא שם. לא הייתה שם שום שמירה וכנראה הגיעו ערבים לאזור, בזזו את הבתים, שברו חלונות ועוד".

סט מספר שמאז נטישת הצבא, הם הביאו למקום חברת שמירה אזרחית. "זה מקום שמוסכם על כולם שהוא בבעלות יהודית. נכון לעכשיו היישוב והמועצה לקחו אחריות והביאו חברה אזרחית שתשמור על מה שעדיין נשאר שם".

לדבריו, לתושבי מגרון יהיה חשבון ארוך עם הליכוד בבחירות הקרובות. "אני מקווה שביום הבוחר, הציבור הציוני דתי יתעשת ויזכור מי הרס את גבעת האולפנה, מי הרס את מגרון, מי הקפיא ומי היה שותף לגרוש מגוש קטיף, לא מרצ ,לא העבודה, אלא מפלגת השלטון - הליכוד. אני מקווה שהבוחר יבוא איתם חשבון, זו לא מפלגת ימין", דברי סט.

ערוץ 7 פנה לדובר צה"ל לקבלת תגובה, כשזו תגיע היא תפורסם.

זכוכיות מנופצות בקראוון במיגרון הישנה
יונת אליאסיאן