איתן לאובמה: שחרר את פולארד

האיש שהפעיל את יהונתן פולארד שיגר מכתב לנשיא ארה"ב. "אחרי 27 שנים בכלא, אנא שלח את פולארד הביתה, שחרר אותו!"

עדו בן פורת , כ"ד בחשון תשע"ג

רפי איתן
רפי איתן
פלאש 90
ראש לשכת הקשר שהפעילה את יהונתן פולארד בארה"ב, השר לשעבר רפי איתן, שב וביקש מהנשיא אובמה לחון את יהונתן פולארד הכלוא בארה"ב.

איתן התנצל בפני הממשל האמריקאי על הפעלתו של פולארד וביקש סליחה מפולארד עצמו על הטעויות שנעשו. "אני האחראי לנושא. התנצלתי ואני מתנצל עוד פעם ואומר: 'אנא, שלח את פולארד הביתה'", אמר איתן בראיון לרשת ב'.

איתן הוסיף כי אובמה הוא "נשיא חזק ובעל רצון" וכפי שהביע נכונות ללכת לקראת ארגונים ואישים קיצוניים בכל העולם, "הגיעה העת שיחשוב על אדם כמו פולארד".

"חיכיתי וציפיתי עד שייבחר הנשיא, ולנשיא הנבחר ברק אובמה שלחתי מכתב, וביקשתי: אנא-אנא, בטובך, אחרי 27 שנים בכלא, נא חון את פולארד, שחרר אותו", אמר איתן.
 
ביולי השנה חשף איתן כי הוא ידע על מעצרו של פולארד 24 שעות קודם להתרחשות. "לא סיפרתי לשר החוץ דאז, יצחק שמיר, על כך שאני עומד בראש היחידה שמפעילה את פולארד, אלא רק לאחר שנתפס", דברי איתן.
 
ב-21 בנובמבר יתחיל יהונתן פולארד את שנתו ה-28 בכלא האמריקני. בתקופה האחרונה הצטרפו בכירים אמריקנים רבים לקריאה לשחרורו וקבעו כי העונש שהוטל עליו הינו חסר תקדים ופרופורציה, ביחס לכל אדם אחר שביצע עבירה דומה.