עמוס עוז תרם 15,000 ש"ח לשוברים שתיקה

הסופר זכה באלפי שקלים מהקרן החדשה לישראל והעבירם לארגון השמאל. הנימוק: "חושפים את 'עוולות הכיבוש', יש לי כבוד גדול אליהם".

עדו בן פורת , כ"ו בחשון תשע"ג

עמוס עוז
עמוס עוז
צילום: פלאש 90

הסופר עמוז עוז זכה בפרס כספי מהקרן החדשה לישראל והעבירו לארגון השמאל "שוברים שתיקה".

בשבוע שעבר זכה עוז בפרס כספי בסך 2,500 לירות שטרלינג, מתנת הקרן החדשה, על פועלו לקידום זכויות אדם. בעיתון "הארץ" נחשף אמש (שבת) כי עוז העביר את הפרס, בשווי 15,000 ש"ח, ישירות לארגון השמאל.

ארגון "שוברים שתיקה" הוקם ב-2004 על ידי חיילים משוחררים שמבקשים, כך לפי אתר האינטרנט שלהם, "לחשוף את החוויות שלהם מהשירות הצבאי בקרב הציבור הרחב".

אנשי הארגון עוסקים בעיקר בהעלאת מודעות ציבורית למה שהם מגדירים כ"עוול הנעשה לאוכלוסייה הפלסטינית". דובר צה"ל אמר בעבר כי חלק מעדויות הארגון אינן מבוססות.

במעמד קבלת הפרס שיבח עוז את פעילות הארגון, "הם חושפים את הישראלים לעוולות של הכיבוש ולרעיון שהכיבוש משחית את הכובשים", אמר עוז.

"יש לי כבוד גדול למה שהם עושים, ואני רואה בהם חשיבות מיוחדת", הוסיף.

מנכ"לית "שוברים שתיקה", דנה גולן, מסרה לאחר קבלת הפרס: "אנחנו מברכים את עמוס עוז על הזכייה בפרס ומודים לו מאד על התמיכה בארגון".

מבדיקת ערוץ 7 עולה כי "שוברים שתיקה" זוכים לתמיכה רבת היקף מהקרן החדשה לישראל ומתרומות נוספות המגיעות, בין השאר, מבריטניה ומהאיחוד האירופי.

התרומות ל"שוברים שתיקה" בשנת 2011 (guidestar.org.il)