בנט לתלמידי ההסדר בשדרות: אתם כיפת הברזל

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ביקר בישיבת ההסדר בשדרות ואמר לתלמידים: "כשאתם לומדים תורה, אתם חוד החנית של עם ישראל".

חזקי ברוך , כ"ז בחשון תשע"ג

בנט וראש עיריית שדרות
בנט וראש עיריית שדרות
יח"צ

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט סייר הבוקר (שני) בשדרות.

במהלך ביקורו בישיבת ההסדר בעיר אמר כי לימוד התורה הוא כיפת הברזל האמיתית, "חוסן, ערכים, עוצמה פנימית ותורה מקיימים עם. אני לא יכול לחשוב על שכבת פלדה יותר עבה ומוצקה מלימוד תורה בנקודה שבה אנו נמצאים. אתם לא דומים לאף ישיבה בעולם, אתם חוד החנית של עם ישראל עכשיו כשאתם לומדים תורה לא כשאתם מתגייסים. אתם כיפת הברזל האמיתית של עם ישראל". בנוסף העיר בנט כי "כיפת הברזל הרגילה היא חרטה".

בנט פתח את ביקורו בפגישה עם ראש העיר דוד בוסקילה. לאחר מכן המשיך בנט אל בית ספר יסודי בשדרות אשר ספג לאחרונה פגיעה ישירה ונפגש עם מנהלת בית הספר.

במהלך הפגישה סיפרה המנהלת על הסיוע והתמיכה הנפשית אותו מעניק הצוות החינוכי של בית הספר כדי לעטוף את הילדים, ואת ההחלטה העקרונית להמשיך בשגרה על מנת לשמור על אורח חיים תקין על אף הכל.

בנט המשיך לאחר מכן לסיור עם חברי הקהילה בשדרות, ואמר להם, "אתם החלוצים של הדור שלנו, הביצות של פעם הם הטילים של היום בשדרות".

לאחר הסיור אמר, "באחד מבתי הספר היסודיים שביקרנו, שמונים ילדים לקו בחרדה. המורים התבקשו להיות ערניים, כדי לזהות אותם, אך הופתעתי לגלות כי לבית הספר אין תקן לשירות פסיכולוגי לכל הילדים, כאילו מדובר בבעיה שלהם, והמדינה לא מטפלת בכך. עוד סיפרו לנו כי הילדים לא מסכימים לישון בחדריהם ומתעקשים לישון בממ"ד בפחד, אך חלק מן הילדים פוחדים להיכנס לממ"ד כי זה מזכיר להם טילים".

"החוסן המופלא שמגלים תושבי הדרום נותן חמצן לממשלה לפעול - עכשיו הממשלה צריכה לעשות את תפקידה ולהורות לצבא להפסיק את ירי הטילים על הדרום לאלתר", הבהיר בנט.