"20% מחריש דתיים-לאומיים וחילונים"

מנכ"ל חב' 'באמונה', ישראל זעירא, מעריך לאחר סגירת מכרזי חריש, כי "80% מחריש תהיה חרדית, 20% דתיים-לאומיים וחילונים".

נתנאל כ"ץ , כ"ז בחשון תשע"ג

חריש
חריש
צילום: פלאש 90

"80% מחריש תהיה חרדית, החלק האחר דתי-לאומי ורק מיעוטה יהיה חילוני", כך מעריך ישראל זעירא, מנכ"ל "באמונה", חברת הנדל"ן המתמחה בשיווק לציבור הדתי-לאומי, שהתמודדה על שני מתחמים מתוך 29 בעיר.

למסקנות הללו הגיע זעירא לאחר שמשעות הצהרים של יום ראשון, אחרי סגירת תיבת ההצעות במינהל מקרקעי ישראל, החלו השמועות והטלפונים שמבררים כמה הציעו העמותות והקבלנים ובאילו מגרשים.

לפי ההצעות מסתמן כי המחיר ליחידת קרקע זוכה יהיה כ-120 אלף שקל כולל פיתוח, ומחיר הדירות יהיה מעל 600 אלף שקל.

"באמונה" התאחדה לאחרונה עם הקבוצה החילונית 'חריש שלנו' ויחד הם הקימו 2 עמותות שניגשו למכרזים. האחת עמותת 'נאות חנן', על שמו של ח"כ חנן פורת ז"ל, בת כ-650 חברים שניגשה למתחם הגדול ביותר בן 632 יחידות. והשנייה עמותת 'בית וגן', בה חברים כ-150 חברים וההצעה הייתה על מתחם בסדר גודל דומה.

לפי המנכ"ל, ישראל זעירא, הקבוצה הציעה על כל יחידה סכום של 65 אלף שקל (זאת לפני דמי הפיתוח שיעמדו על כ-72 אלף שקל) למגרש במתחם הגדול ולפיכך, מסתמן ש'באמונה', המורכבת מ-80% דתיים לאומיים ו-20% חילוניים תזכה במתחם זה.

"מעולם, בכל הארץ, הציונות הדתית לא קיבלה פרויקט כל כך משמעותי וכל כך גדול כמו הפרויקט שלנו בחריש. מדובר בשכונה גדולה שתאוכלס על ידי בני הציונות-הדתית שידעו לנצל את ההזדמנות והצטרפו לפרויקט במחירים שאין בשום מקום אחר. התחייבנו בפני הציבור למחיר של 660 אלף שקלים לדירה וכך יהיה", אומר זעירא.