העמותה החילונית בחריש: לפסול העמותות החרדיות

העמותה החילונית בחריש פנתה לוועדת המכרזים בתביעה לפסול את הצעות העמותות חרדיות במכרזי הקרקע מאחר ולטענתה ההן נהגו "כקרטל".

חיים לב , כ"ח בחשון תשע"ג

חריש
חריש
צילום: פלאש 90
העמותה החילונית בחריש הנקראת "עמותת חריש הירוקה" שהצליחה לאגד תחתיה 650 משפחות פנתה אמש (שני) לוועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל במחוז חיפה בתביעה לפסול לאלתר את הצעות 13 עמותות חרדיות במכרזי הקרקע בחריש מאחר ולטענתה הן נהגו "כקרטל".

לדבריה, העובדה שהעמותות החרדיות מאוגדות תחת עמותת-על אחת העונה לשם "ועד הדיור החרדי המאוחד", הופכת אותן לגוף אחד שלמעשה הגיש במכרז הצעות בשמן של 13 עמותות שונות – דבר המהווה, לכאורה, עבירה על חוקי המכרזים וההגבלים ואף על הוראות המכרז בחריש.

"על פניו נראה כי יד אחת כתבה את המכרז עבור 13 הצעות שונות", אמר עו"ד יהודה זהבי המייצג את חריש הירוקה. לדבריו, התיאום ברישומי ההצעות מוכיח על תיאום, לכאורה, של מחירי הקרקע שהוצעו על ידי העמותות החרדיות.

"עורכי הדין שלנו אמרו כי הדבר מהווה פסילה ודאית וחד משמעית במכרז. פשוט תיאמו מחירים", אמר מוטי פלד, מבעלי חברת מינהל מגורים ישראל השותפה בהנהלת חריש הירוקה. "אני מרגיש חובה מוסרית, בשם 650 משפחות שאני מייצג ואשר ביקשו לרכוש את הקרקע ביושר, להביא את המידע הזה לידיעת המינהל ולדרוש את פסילתן של אותן עמותות לאלתר. מדובר בפרשה חמורה המחייבת פסילה מיידית של אותן עמותות. לא אמורה להיות כאן בכלל שאלה".