רפורמת "חיים בגיל" יצאה לדרך

ח"כ לאה נס, ביקרה היום ברמת הגולן והשיקה את רפורמת "חיים בגיל", לשיפור איכות החיים בגיל השלישי.

חזקי ברוך , כ"ח בחשון תשע"ג

סגנית השר, ח"כ לאה נס
סגנית השר, ח"כ לאה נס
צילום: פלאש 90

רפורמת האזרחים הוותיקים, "חיים בגיל", הושקה היום (שלישי) בביקור של סגנית השר לאזרחים ותיקים, ח"כ לאה נס, ברמת הגולן.

סגנית השר אמרה לתושבי הגולן כי נוכח האירועים בימים האחרונים, "מתבררת ביתר שאת חשיבות היותכם במקום זה ומה גודל תרומתה של ההתישבות בגולן לשמירה על ביטחון המדינה".

נס הוסיפה כי למרות המתיחות הבטחונית," בחרנו להשיק היום את התוכנית האסטרטגית הגדולה ביותר למען שיפור איכות חייהם של האזרחים הוותיקים ולהוכיח כי הנוכחות הישראלית בגולן היא לא רק עובדה קיימת בהווה אלא היא תמשך לתמיד".

רפורמת "חיים בגיל" עתידה להיכנס לכ-100 רשויות ברחבי המדינה ועד שנת 2014 כל הרשויות בישראל יהיו חלק מהתוכנית. בשלב ראשון, העירייה תבנה "פרופיל יישובי" הממפה את מצבם של האזרחים הוותיקים בכל תחומי החיים. בשלב השני תגובש תוכנית אסטרטגית על ידי מומחים לתחום הזקנה, שעברו הכנה מקיפה על ידי מומחי המשרד לאזרחים ותיקים.

סגנית השר לאזרחים וותיקים, לאה נס, אמרה במהלך הביקור כי "הודות להתפתחויות הטכנולוגיות והרפואיות תוחלת החיים בישראל עלתה בכמעט תשע שנים במהלך 30 השנים האחרונות. הצפי הוא כי אוכלוסיית האזרחים הוותיקים תכפיל את עצמה עד שנת 2030".

"מטרתה של הרפורמה שמוביל המשרד בראשותי, היא לתת לרשויות המקומיות את הכלים להיערך לגידול הצפוי, להיטיב את איכות חייהם וחשוב מכל למצות את הפוטנציאל הגלום באוכלוסייה זו, כך שתוכל לנהל חיים פעילים וחיוניים, תוך תרומה משמעותית לקהילה בה הם חיים", אמרה נס.

ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, הוסיף כי "השותפות המשולשת- המשרד לאזרחים ותיקים, המועצה האזורית והתושבים- יוצרים חשיבה שעניינה יצירת תשתיות קהילתיות שיאפשרו לבני הגיל השלישי להמשיך ולחיות חיים פעילים וחיוניים. אנחנו מודים למשרד לאזרחים ותיקים על הבחירה בנו לתוכנית זו".