ללום איים בתביעה ו'בקהילה' התנצל

העיתון החרדי 'בקהילה' שכינה את עו"ד יואב ללום, "בריון רחוב" ואוים בתביעה, הביע השבוע בהרחבה ובהבלטה את התנצלותו.

חיים לב , א' בכסלו תשע"ג

עו"ד יואב ללום
עו"ד יואב ללום
פלאש 90

לאחר שאוימו בתביעה הגיע שלב ההתנצלות: העיתון החרדי 'בקהילה' שכינה בשבוע שעבר את עו"ד יואב ללום, מנכ"ל עמותת 'נוער-כהלכה', "בריון רחוב" ואוים בתביעה, הביע השבוע בהרחבה ובהבלטה את התנצלותו מעל גבי העיתון.

"בעבר נכתבו בעיתון זה ביטויים שאינם הולמים ופוגעניים כלפי עו"ד יואב ללום, מנכ"ל עמותת 'נוער-כהלכה', אנו חוזרים בנו חזרה גמורה מהביטויים שנכתבו ו/או פורסמו ומתנצלים על הפגיעה שנגרמה", נכתב בעיתון במקום בולט תחת הכותרת "התנצלות".

כזכור, יו"ר תנועת 'נוער כהלכה', עו"ד יואב ללום, הגיש בשבוע שעבר כתב תביעה נגד העיתון החרדי 'בקהילה' בגין מה שהוא כינה "השמצות על בסיס אישי".

את כתב התביעה מיקד ברב יעקב פרידמן, אחד מכותבי הטורים בעיתון. לטענת ללום, בטורו של פרידמן שהתפרסם בסוף השבוע האחרון תחת הכותרת "על אשכנזיות איטלקית ועל טוהר הגזע", נכתבו "טענות שקריות".

בטור המדובר נכתבו הדברים הבאים שהתייחסו לתופעת האפליה בסמינרים: "לעת כזאת הרב דרעי הגעת למלכות, אם תעמוד בהבטחתך, תעשה את השירות הנעלה ביותר לעולם התורה".

מה שהעלה את חמתו של ללום היה המשפט הבא: "ראשית זה יעצור את הגזענות הפרימטיבית האכזרית ומה לא פחות חשוב זה ימנע מבריוני רחוב כללום ואמסלם לטפל בכך בדרך המכוערת".

בתגובה פנה ללום לעורך דינו צבי הדרי, שכאמור, הגיש כתב תביעה נגד מו"ל העיתון, העורך וכותב הטור, "בטור הנ"ל הוטחה במרשי טענות שקריות שכל מטרתן לשומו לבוז ולהשפילו בקרב הציבור אליו הוא משתייך ונמנה-  הציבור החרדי", נכתב בכתב התביעה.

"כינויי הגנאי והאשמות המוטחות במרשי במסגרת "הטור" הינן האשמות שווא מרושעות ונטולות בסיס, וזאת בלשון המעטה, והשתלחות אישית במרשי במעטה של "טור דעה", אשר יש בהם כדי לפגוע, לגרום לשנאה, לבוז ולהשפיל את מרשי, ואשר כל מטרתן היא להכפיש את מרשי ולגרום לו נזק אישי תדמיתי, פוליטי, מקצועי ואחר. מסורת זו הפכה להרגל אצל בעל הטור הנ"ל. הנזק הנ"ל, מתגבר ביתר שאת מקום בו מדובר על פרסום הדברים ברשות הרבים במסגרת עיתון רב תפוצה מגזרית, אשר חובת הזהירות בו מוגברת.

"אשר על כן, הנכם נדרשים באופן מיידי לפעול כדלקמן: להפסיק באופן מיידי את ההשמצות כלפי מרשי; בתוך 48 שעות מקבלת מכתבי זה, להתנצל בפני מרשי ולפרסם תיקון על ההאשמות החמורות ודברי השקר שפרסמתם כלפיו, וזאת בנוסח ובמתכונת שתתואם עמי מראש".