המגדל הגבוה ביותר באירופה - במוסקבה

גורד השחקים מרקורי סיטי המוקם במוסקבה, המתנוסס לגובה 339 מטר, הוא הבניין הגבוה ביותר באירופה. הבניין שיעקוף אותו כבר בבניה.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בכסלו תשע"ג

גורד השחקים
גורד השחקים
יח"צ

המגדל הגבוה ביותר באירופה נחנך במוסקבה, מדובר בגורד השחקים מרקורי סיטי המתנוסס לגובה 339 מטר שיושק רשמית בתחילת 2013.

גורד השחקים מרקורי סיטי במוסקבה קטף את תואר הבניין הגבוה ביותר באירופה, זאת לאחר שעקף את בניין The Shard, שעיצב רנצו פיאנו. הבניין כולל חזית מנצנצת מזכוכית מוזהבת, ועוצב על ידי האדריכל הרוסי מיכאיל פוסוחין, והאדריכל האמריקאי המנוח פרנק וויליאמס. הוא יושק רשמית בתחילת 2013.

על פי הערכות של חברת אמפוריס, המתמחה בפרויקטי בנייה רחבי היקף, המגדל עקף את הבניין של פיאנו בלונדון, המתנוסס לגובה 310 מטר, כבר בספטמבר וכעת הוא מגיע לגובה 339 מטר.

הבניין הוא אחד מחמישה גורדי שחקים ברוסיה המככבים ברשימת עשרת הבניינים הגבוהים ביותר באירופה. כמו כן, מוסקבה היא העיר עם מספר גורדי השחקים הרב ביותר ביבשת. להערכת אמפורטיס ניתן לייחס את פריחת הנדל"ן במדינה למספר גורמים. "משקיעים רוסים וזרים רבים מעדיפים להתמקד בפרויקטי בנייה יוקרתיים", הסביר האנליסט מתיו קיוטניוס. "יתרה מכך, במוסקבה יש פחות רגולטורים על הנדל"ן מאשר בערים הגדולות האחרות באירופה".

עם זאת, כהונתו כבניין הגבוה ביותר באירופה ככל הנראה תהיה קצרת מועד, שכן בסמוך לו החלה הבנייה של מגדל פדרציה, המתוכנן להתנוסס לגובה 506 מטרים, ובנייתו תושלם בשנה הבאה.

בהשוואה לגורדי שחקים ברחבי העולם, הבניינים באירופה עדיין נחשבים נמוכים יחסית .הבניין הגבוה ביותר כרגע בעולם הוא הבורג' חליפה בדובאי, בגובה 828 מטרים, כלומר גבוה בכמעט 500 מטרים ממרקורי סיטי. כמו כן, החלה הבנייה על מגדל קינגדום בג'דה, שיטפס מעל לאלף מטרים, לאחר שבנייתו תושלם.יצויין, שבין מגדלים אלו במוסקבה, שוכן הקניון המפואר "אפי-מול" שהקים לב לבייב, שהוא כיום הקניון המפואר והגדול הקיים במוסקבה.

בקניין ישנו בית כנסת פעיל וכן מסעדה מפוארת הכשרה למהדרין KR שתחת השגחתו המהודרת של רבה של רוסיה הרב לאזאר ושירות אדיב ומיוחד.