מנכ"ל אינטל פורש מתפקידו

מנכ"ל ענקית המעבדים, פול אוטליני, הודיע כי יפרוש לאחר 8 שנים בתפקידו. דדי פרלמוטר, ישראלי וסמנכ"ל בכיר באינטל, מועמד להחליפו.

עדו בן פורת , ו' בכסלו תשע"ג

אינטל
אינטל
Israel news photo: Flash 90

מנכ"ל אינטל, פול אוטליני, הודיע אתמול (שני) כי יפרוש מתפקידו בחודש מאי 2013.

בהודעה שמסרה אינטל לבורסה בארצות הברית, שעה לפני פתיחתה, נאמר כי אוטליני בן ה-62, שכיהן כמנכ"ל החברה בשמונה השנים האחרונות יפרוש בכינוס השנתי של בעלי המניות, שיתקיים במאי הקרוב.

"אוטליני היה מנהיג חזק במיוחד. הדירקטוריון רוצה להודות לו על תרומתו הרבה לחברה ולתפקידו היוצא מן הכלל כמנכ"ל בשמונה השנים האחרונות", אמר יו"ר דירקטוריון אינטל, אנדי בריינט.

אוטליני עבד קרוב ל- 40 שנה באינטל ונחשב למנהל מוערך ואהוב על עובדיו בחברה. הוא הצטרף לאינטל ב-1974 והפך לחבר בסגל הניהול כבר משנת 1998.

במהלך כהונתו של אוטליני רשמה אינטל עליות וירידות, ונעה בין 28 דולר למניה ב-2007, ונפלה ל-12 דולר למניה לאחר קריסת הבועה. כיום היא נסחרת סביב 20 דולר למניה.

אינטל הודיעה כי תשקול מועמדים לתפקיד מתוך החברה ומבחוץ. סמנכ"ל המוצרים, דדי פרלמוטר, הוא מהמועמדים הבולטים לתפקיד, אולם ייתכן כי מוצאו הישראלי ימנע את מינויו משיקולים ביטחוניים, משום שדירקטוריון החברה אינו יכול למנות מועמד שאינו תושב אמריקה.